Duvar'da patron müdür oldu!

Duvar'da patron müdür oldu!

2 Kasım 2021 Salı  |   Günlük

Önce Gazete Duvar’ın kuruluşundan itibaren genel yayın yönetmenliği görevini yürüten Ali Topuz görevini bıraktı.  

Ayrılışını Twitter’dan duyuran Topuz, “Her şeyin bir başı vardır bir de sonu. GazeteDuvar ile bir bağım kalmamıştır. Mesai arkadaşlarıma, yazarlara, okurlara binlerce teşekkürler. Hakkınızı helal edin. Bir kişiye hakkım helal değil. O kendisini gösterecek zaten” dedi. Topuz'un istifasının ardından da Duvarenglish Yayın Yönetmeni Cansu Çamlıbel, Gazeteci Bahadır Özgür, Sinema Yazarı Şenay Aydemir, gazeteci Hakkı Özdal ve Gazete Duvar’da 2,5 yıldır yazı işleri müdürü olarak görev yapan Özgür Topuz  kurumdan ayrıldığını duyurdu. 

Ardından gazetenin yazarlarından da istifa haberleri geldi.  

Herkes 'gazetede ne oluyor?' sorusunu sorarken Gazete Duvar'ın internet sitesinden imtiyaz sahibi Vedat Zincir tarafından bir açıklama yayınladı. Zincir, Gazete Duvar'ın okurlarıyla buluşmaya devam edeceğini duyurdu ama yeni genel yayın yönetmeninin ve yeni yazı işleri müdürünün kimlerden oluşacağı açıklanmadı. 

Ta ki yeni haftaya kadar... 13 Ekim'den bu yana boş olan genel yayın yönetmenliği sıfatı gazeteden kaldırıldı. Sorumlu Yazı İşleri Müdürlüğüne atama yapıldı.  O isim Gazete Duvar'ın sahibi Vedat Zincir oldu. Bu gelişme gazetenin  künyesine de yansıdı.   Künyede Yayın Sahibi AND Gazetecilik ve Yayıncılık , A.Ş adına sahibi ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Vedat Zincir yazıldı. 

Böylece Gazete Duvar'ın patronu Zincir aynı zamanda sitenin sorumlu yazı işleri müdürü de oldu. Özetle patron kendi haber sitesine kendini müdür olarak atadı.

(Medyatava)