Doğuş Medya'da 'kıyım' iddiası

Doğuş Medya'da 'kıyım' iddiası

25 Haziran 2020 Perşembe  |   Günlük

Giderek daha tek sesli bir medya düzeninin hüküm sürmeye başladığı Türkiye’de, gazete ve televizyonlara güvenin her geçen gün azalması; reklam gelirlerini de önemli ölçüde etkiledi. 

Kurdaki fırlama, maliyetlerin artışı ve son olarak COVİD-19 salgını ile birlikte ise ekonomik olarak iyice zor duruma düşen medya organları; faturayı bir kez daha emekçilere kesmeye hazırlanıyor. 

Son iki yıllık süreçte işsiz gazeteciler kervanına birçok isim katılırken, Ferit Şahenk’in sahibi olduğu Doğuş Medya Grubu’ndan da büyük bir küçülme hamlesinin geleceği öğrenildi. 

Medyaradar’ın ulaştığı bilgilere göre; Doğuş Medya’da yüzde 25’lik bir küçülme gerçekleştirilecek. Bu da bin personeli bulunan grupta 250 kişinin işini kaybetmesi anlamına geliyor. 

Küçülme planı ile ayrıca Star TV ve NTV yeni dönemde ana haber bültenlerini ortak yayınlayacak. Bu bülteni sunacak isim ise şu an Star TV Ana Haber’de izleyici karşısına geçen Nazlı Çelik olacak. 

Kemer sıkma sürecinde ayrıca Doğuş Medya’nın Maslak’taki Doğuş Medya Center’dan Ayazağa’da bulunan genel müdürlüğe geçmesi planlanıyor.

(Medyaradar)