Dış politikada ufuk turu

Dış politikada ufuk turu

30 Kasım 2020 Pazartesi  |   Günlük

Gazeteciler Cemiyeti'nin, Avrupa Birliği'nin finansmanıyla yürüttüğü "Media For Democracy" projesi kapsamında düzenlediği söyleşilerin son konuğu Medya Günlüğü yazarı Aydın Sezer oldu.

Gazeteci Zeynep Gürcanlı moderatörlüğünde yapılan, Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Yusuf Kanlı'nın da katıldığı söyleşide Karabağ'dan Doğu Akdeniz'e, Suriye'den Libya'ya ve Rusya ile ilişkilerden S-400'e füzelerine son yıllarda Türk dış politikasında öne çıkan tüm konular ele alındı.

Karabağ'da Türkiye kazançlı mı çıktı? Libya'da yapılan hata neydi? Türkiye devrik Libya lideri Albay Muammer Kaddafi'ye "nankörlük" mü yaptı? Ankara, Atina'nın maksimalist tezlerini neden ciddiye alıyor? Herkesin konuştuğu Sevil haritası nedir? S-400'ler ne olacak? ABD'deki yeni yönetim döneminde Türkiye'nin önemi artacak mı?.. Ve diplomasi gündemindeki diğer konular...

Türkiye'nin dış politikasında kimi başarıyla kimi de başarısızlıkla sonuçlanan hamlelerin perde arkasını merak edenlerin mutlaka izlemesi gereken bir söyleşi:

 

Etiketler:  Diplomasi