Cumhuriyet’te sular durulmuyor

Cumhuriyet’te sular durulmuyor

16 Aralık 2021 Perşembe  |   Günlük

Cumhuriyet’te, sendikalı 8 çalışanın işten çıkarılmasının ardından başlayan krizde bugün flaş bir gelişme yaşandı. MedyaRadar’ın özel haberine göre Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya’nın görevden alınıp iş akdinin sonlandırılmasına tepki olarak Yayın Koordinatörü Serkan Ozan, Yazıİşleri editörü Cafer Kurt ve çevre haberleri uzmanı Hazal Ocak gazeteden ayrıldı. Yazı İşleri Müdürü Olcay Büyüktaş ise görevden alındı. 

Söz konusu ayrılık haberlerini Yazgülü Aldoğan, ‘Yönetim tamamen değişti’ diyerek duyurdu. ‘Gazetemiz sarsılıyor’ diyerek sosyal medya hesabından gelişmeleri paylaşan Aldoğan, “Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya’nın görevden alınıp iş akdinin sonlandırılmasına tepki olarak Yayın Koordinatörü Serkan Ocak ve çevre haberleri uzmanı Hazal Ocak gazeteden ayrıldı. Yazı İşleri Müdürü Olcay [Büyüktaş] da görevden alındı. Yönetim tamamen değişti” ifadelerini kullandı.

Bu gelişmelerin ardından Gazeteci Mustafa Kemal Erdemol da Cumhuriyet gazetesinden ayrıldığını duyurdu. “Giden dostlarımı yalnız bırakamam diyen” Erdemol, Cumhuriyet Vakfı Başkanı Alev Coşkun’a da “O ‘alev’e gaz olacağıma işsiz kalırım daha iyi” sözleriyle göndermede bulundu.