Cumhuriyet'te deprem

Cumhuriyet'te deprem

2 Aralık 2021 Perşembe  |   Günlük

Cumhuriyet Vakfı'nın bugün yapılan toplantısında Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya'nın görevden alınarak yayın baş danışmanlığına atanmasına karar verildi. 

Vakıf kararı gereği, gazetenin yayın koordinatörü Serkan Ozan, Genel Yayın yönetmenliği görevine vekaleten atandı. Gazete bu gelişmeyi internet sitesinden, "Cumhuriyet'te görev değişikliği" başlığıyla duyurdu.

Cumhuriyet'te 8 gazetecinin işine ekonomik problemler gerekçe gösterilerek son verilmişti. Küçükkaya ekibinin kendinden habersiz şekilde işten çıkarıldığını söylemiş, işten çıkarılan arkadaşları dönene kadar onlara destek vereceğini belirtmişti. 

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) gazete önünde açıklama yapmış, "Ekonomik gerekçe bahanesiyle işten çıkarılmayı kabul etmiyoruz" demişti.

Açıklamada, "Cumhuriyet'i yönetme yetisine ve ilkelerine sahip olmayan Alev Coşkun, Işık Kansu, Adnan Arslan ve Osman Özer'i derhal İstifaya davet ediyoruz" ifadesi yer almıştı. 

Küçükkaya da, "Benim bilgim olmadan yapılan bu işlemi kınıyorum. Arkadaşlarımın yanındayım, görevimin de başındayım. Cumhuriyet her şeye rağmen çıkacak. Türkiye'nin en güzel gazetesini yapacağız. Bugün çıkarılan arkadaşlarımızı gazetemize döndüklerinde alkışlarla karşılayacağız” demişti.

(Medyatava, Cumhuriyet)

İlgili haber: https://medyagunlugu.com/haber/cumhuriyette-tasarruf-onlemleri-50504