CNN Türk 'yanlış' Ferhat Tunç'u öldürdü!

CNN Türk 'yanlış' Ferhat Tunç'u öldürdü!

7 Aralık 2021 Salı  |   Kötü

Sabah saatlerinde ajanslara PKK'ya yapılan operasyonla ilgili bir haber geçti. Haberde PKK'nın Gap-Rıha eyalet sorumlusu 'Rubar' kod adlı Ferhat Tunç'ın Şanlıurfa'da Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı'nın koordinesinde gerçekleştirilen operasyonla ölü ele geçirildiği belirtildi.  

Emniyet İHA destekli operasyonda Özel Harekat Şube Müdürlüğü timlerinin 'teslim ol' çağrılarına ateşle karşılık veren bölücü terör örgütü mensubu ölü ele geçirildi. Örgüt mensubunun örgütün sözde Gap-Rıha eyalet sorumlusu 'Rubar' kod adlı Ferhat Tunç olduğu tespit edildi. Örgüt mensubuyla birlikte 1 tabanca, 2 el bombası, 1 termal gözlük ve örgütsel dokümanlar da ele geçirildi. 

Konuyla ilgili bir haber hazırlayan CNN TÜRK, öldürülen Ferhat Tunç adlı PKK'lı ile sanatçı Ferhat Tunç'u karıştırınca, sanatçı Tunç'u 'terörist' ilan etti ve vurulanın o olduğu yönünde haber yaptı. 

CNN Türk’ün YouTube kanalında habere ilişkin hazırlanan videonun kapağında PKK’lı Ferhat Tunç yerine müzisyen Ferhat Tunç’un fotoğrafına yer verildi. Bir süre sonra ise kapak değiştirilerek Soylu’nun paylaşımının ekran görüntüsünün eklendiği görüldü.

Sanatçı Ferhat Tunç da CNN TÜRK'ün haberini alıntılayarak, "İçişleri Bakanlığı, PKK'lı Ferhat Tunç adlı bir gencin yaşamını yitirdiğini iddia etti. İktidar güdümündeki medya haberi fotoğrafımı kullanarak, iktidar yanlıları da hesabımı etiketleyerek servis etti. Ölümü her türlü kirli çıkar ve algıları için kullananları kınıyorum. Avukatım konuyla ilgili açıklama yapacak ve kişilik haklarıma dönük bu saldırıyı yargıya taşıyacak. Kandan ve ölümden beslenenlerden çok yakında kurtulmak umuduyla." ifadeleriyle bir paylaşım yaptı.

(Medyatava)