Çin'e dair merak edilenler

Çin'e dair merak edilenler

10 Eylül 2021 Cuma  |   Günlük

Hazal Yalın, Medya Günlüğü'nde bu hafta üç bölüm halinde yayınlanan "Kırılgan dev Çin ve dünya" başlıklı yazı dizisinde doğudaki en büyük güç odağı olan Çin'i inceledi.

Yalın'ın son derece kapsamlı olan yazı dizisinde şu beş başlık öne çıkıyor: “Çin ve ABD”, “Çin, Afrika ve Merkezi Asya”, “Tek Kuşak, Tek Yol”, “Çin ve Orta Doğu”, “Çin ve Rusya”, “Si’nin kırılganlığı giderme planı”. Türkiye'de en az tanınan ülkelerin başında gelen Çin'le ilgili arşivlik yazı grafiklerle de destekleniyor.

Türk medyasında ender görülecek derinlikteki emek ürünü yazıya aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

1. Bölüm: https://medyagunlugu.com/haber/kirilgan-dev-cin-ve-dunya-1-50009

2. Bölüm: https://medyagunlugu.com/haber/kirilgan-dev-cin-ve-dunya-2-50014

3. Bölüm: https://medyagunlugu.com/haber/kirilgan-dev-cin-ve-dunya-3-50022

Hazal Yalın. Çoğunluğu klasik Rus edebiyatından kırktan fazla çevirisi var. “1945. SSCB-Türkiye İlişkileri” ve "Rusya: Çöküş, Yükseliş ve Dinamikler”in yazarı. Aralarında Tolstoy, Dostoyevski, Saltıkov-Şçedrin, Gogol, Turgenyev, Puşkin, Zamyatin, Kuprin, Gonçarov, Leskov, Grin, Zoşçenko, Strugatski Kardeşler gibi yazarların bulunduğu çeviriler, Kırmızı Kedi, Kitap, İthaki, Helikopter, Remzi gibi yayınevlerinde yayınlanıyor. Güncel makaleleri genellikle Yakın Doğu Haber’de (ydh.com.tr) yayınlanıyor. @Hazal_Yalin

Etiketler:  Hazal Yalın