Burhan Ayeri hayatını kaybetti

Burhan Ayeri hayatını kaybetti

12 Aralık 2020 Cumartesi  |   Günlük

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) üyesi, 2019 Burhan Felek Basın Hizmet Ödülü, sürekli basın kartı sahibi Yeniçağ gazetesi yazarı Burhan Ayeri, 12 Aralık 2020 Cumartesi günü hayatını kaybetti. 

TGC  Yönetim Kurulu, Burhan Ayeri’nin ölümünün ardından yaptığı açıklamada yaptı, “Gazetecilik ve köşe yazarlığı alanında uzun yıllardır başarıyla görev yapan Burhan Ayeri’yi kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Ailesinin ve sevenlerinin acısını paylaşıyor ve baş sağlığı diliyoruz.” 

Ayeri’nin cenazesinin 14 Aralık 2020 Pazartesi günü toprağa verilmesi bekleniyor. 

Kimdir?

İzmir Damlacık'ta 1946 yılında doğdu. Marmara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu'ndan mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Hukuk ve Sanat Tarihi bölümlerini bitirdi. 13 Haziran 1966'da Durum Dergisi’nde gazeteciliğe başladı. Yine aynı yıl Paris'teki senaryo yarışmasında "At ve Arabacı" isimli öyküsüyle  "İnsan Snopsisi" ödülüne layık görüldü. Meydan, Güneş, Tercüman ve Akşam gazetelerinde görev yaptı. Son olarak Yeniçağ gazetesinde köşe yazıyordu. Çok sayıda ödülü bulunan Ayeri, 2019 yılında TGC Burhan Felek Basın Hizmet Ödülü almıştı. İki çocuğu ve bir torunu vardı.

(TGC)