'Bülent Aydemir'in işine son verildi'

'Bülent Aydemir'in işine son verildi'

5 Mayıs 2021 Çarşamba  |   Günlük

Habertürk Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir'in işine son verildi, Genel Yayın Yönetmeni Kürşat Oğuz da yaşananların sorumluluğunu üzerine alarak istifa etti.

Aydemir'in MHP'ye yönelik eleştirileriyle başlayan tartışmalar sürüyor. Aydemir, MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter'i Ebru Baki'ye yönelik sözleri için eleştirmiş ve şunları söylemişti: 

"Son zamanlarda bir alışkanlık başladı böyle gazetecilere, hoşuna gitmeyen bir şey olduğunda ayar veren, hedef gösteren açıklamalar. Bu ifadeleri, aynen ölçüsüyle ne bir eksik ne bir fazla, Ulvi Bey'e iade ediyorum. Gazetecileri hedef gösteren böyle açıklamaları kabul etmiyorum.” 

Bu açıklamaların ardından MHP yönetiminden hem Aydemir'e hem de Habertürk'e tepki geldi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de twitter hesabından "#HabertürkTVizlemiyorum" hashtagını paylaştı.  

Bu gelişmelerin ardından Habertürk yönetim katından bir istifa haberi geldi ve enel Yayın Yönetmeni Oğuz'un tüm sorumluluğu üzerine alarak istifa ettiği öğrenildi.

Kanaldan yapılan açıklamada, "Habertürk TV Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir'in istifasıyla boşalan Ankara Temsilciliği görevine, mevcut görevi uhdesinde kalmak kaydıyla, Show TV Ankara Temsilciliği görevini yürüten Sibel Demirci Erdem atanmıştır. Habertürk TV ve Show TV Ankara Temsilciliklerinin birleşmesiyle oluşan yeni yapıda Fevzi Çakır da Ankara Temsilci Yardımcısı olarak atanmıştır. Kendilerine yeni görevlerinde başarılar dileriz" denildi. 

Oğuz'un istifasına ilişkin yapılan açıklamada ise, "Habertürk TV Genel Yayın Yönetmeni Hakan Kürşad Oğuz bugün itibarıyla istifa suretiyle genel yayın yönetmenliği görevinden ayrılmıştır. Kendisine bugüne kadar olan çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, bundan sonra da başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz" denildi. 

(gazeteciler.com, Cumhuriyet)