Buket Aydın geldi Jülide Ateş gitti

Buket Aydın geldi Jülide Ateş gitti

12 Ocak 2021 Salı  |   Günlük

Kanal D Ana Haber'in eski sunucusu Buket Aydın, Haber Global ile anlaştı. Kanaldan yapılan açıklamada, Aydın'ın 'Buket Aydın ile Koltuk' adında bir program sunacağı duyuruldu. 

Haber Global'de Buket Aydın ile anlaşma imzalandığının açıklanmasının ardında flaş bir ayrılık yaşandı. Daha önce CNN Türk'te Buket Aydın sunumuyla ekrana gelen, bu sezonun başında Jülide Ateş'in sunumuyla Haber Global'e transfer olan 40 programı ile yollar ayrıldı.

Aydın'ın sunacağı programın, 40 ile benzer bir formatta olması bekleniyor. 

Aydın'ın Kanal D Ana Haber Sunuculuğu ve Kanal D Haber Daire Başkanlığı görevlerinden ayrılmasının ardından, geçen sezon CNN Türk'te yayınlanan 40 programındaki sunuculuk görevi de sona ermişti. 

BBO imzalı 40 programı, Buket Aydın'ın yerine Jülide Ateş'le anlaşmış ve program da Haber Global'e transfer olmuştu. 

Buket Aydın'ın Haber Global kadrosuna katıldığı gün, Jülide Ateş ve 40 programıyla yolların ayrılması dikkat çekti. Aydın, geçtiğimiz yıl Ekim ayının sonlarına doğru yaptığı bir açıklamada, 40 benzeri bir formatla ekrana döneceğini duyurmuştu. 

Yaptığı açıklamada, Haber Global'de Jülide Ateş'in sunduğu '40 Soru' programına atıfta bulunan Buket Aydın "Önümüzdeki aylarda daha önce hazırlayıp sunduğum '40 Soru' programına benzer bir formatla ekranlarda olacağım. Şimdiden söyleyeyim çok az kaldı, mekanın sahibi geri geliyor" demişti.

(Medyatava)