'Borsa Kralı' dile geldi

'Borsa Kralı' dile geldi

9 Şubat 2021 Salı  |   Günlük

1980'lerde ve 1990'larda ekonomi dünyasıyla, özellikle borsayla haşır neşir olanların yakından tanıdığı, günümüzde piyasaya ilişkin yorumları ilgiyle izlenen Nasrullah Ayan'ın "Borsa Kralı" kitabı seslendirildi.

Rana Toka'nın seslendirdiği kitap Ayan'ın sadece kişisel macerasını değil, 24 Ocak 1980 sonrası dışa açılan Türk ekonomisinde yaşananları birinci elden tanıklıkla anlatıyor. Kitabın seslendirilen ilk bölümüne "Bizim Kütüphane"nin YouTube hesabı üzerinden ulaşmak mümkün. İkinci bölümün bugün (Salı), ardından da üçüncü ve dördüncü bölümlerin birlikte yayınlanması planlanıyor. 2017 başında çıkan kitabın seslendirmesi toplam 10 saati buldu.

Ayan, kitabın ön sözünde şunları söylüyor:

"Yazmaya mecbur muydum? Tek kelimeyle evet. Ayrıca, benimkisi gibi bir hayatı yaşamış herkes tarihe not düşmeli... En zirvelere de ulaştım, dipleri görüp yenilgileri de en yoğun biçimde yaşadım. Daha neler yaşayacağımı bilemem çünkü insan ne zaman öleceğini bilmiyor.."

Ayan, "Borsa Kralı" adı için ise, "Bu bana, piyasadan ve medyadan atfedilen bir lakap. Benim 'Borsa Kralı' olup olmadığıma karar vermekse beni aşar, megaloman değilim, onu biliyorum" diyor. Ayan o döneme ilişkin ilginç olayları ve anekdotları anlattığı kitabında, altın kaçakçılığı yapıp yapmadığı ve Türkinvest'ten kalma borcu bulunup bulunmadığı sorularını da yanıtlıyor.

Kitabın çıktığı günlerde kendisiyle yapılan söyleşiyi okumak için tıklayın