Birgün Acarer'i 'işten çıkardı'

Birgün Acarer'i 'işten çıkardı'

1 Ekim 2021 Cuma  |   Günlük

Birgün gazetesi, Twitter hesabından organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in mesajlarını paylaşan Erk Acarer'le ilişkisini kesti.  

MedyaTava'nın edindiği bilgiye göre, Erk Acarer'in tweetleri gazetede büyük rahatsızlık yarattı. Birgün yönetimi de Acarer ile yolları ayırmayı seçti. 

Olayın duyulması sonrası Acarer twitter hesabından bir açıklama yaparak iş akdinin feshedildiğini doğruladı. 

Acarer açıklamasında ayrıntıya girmeden, "Özgürleşmek iyidir….Görsel medyaya, üzerinde çalıştığım kitap ve projelere daha fazla yoğunlaşacağım. Elbette yazılı olarak da haberlerimi kamuoyu ile buluşturmaya devam edeceğim. Nazımı, kahrımı çeken dostlarıma, yüreklendiren okuruma teşekkürü borç bilirim" dedi. 

Acarer daha sonra ikinci bir açıklama yaparak, "Olağanüstü dönemlerin olağan dışı koşulları vardır. Kamuoyuna, dostlarıma desteklerini esirgemedikleri için sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Kimsenin aklında en ufak bir şüphe kalmasın, her konuda bildiklerimi anlatmaya, belgeleri paylaşmaya, haber yazmaya devam edeceğim" dedi.

Ne olmuştu? 

Acarer'in Peker'in tweetlerini paylaşması tartışmalara neden olmuştu. Acarer, bilgileri teyit ettiğine dair kendisine destek veren Peker'e teşekkür etmiş,  "Eleştirilerin de başımın üstünde yeri var" demişti. 

Peker ise Acarer'i eleştiren gazeteci Faruk Bildirici'yi hedef alarak, "Erk Acarer’in bu namuslu tavrını Z kuşağı gelecekte saygıyla anarken Faruk Bildirici gibi kişileri ise nasıl anacaklarını hep beraber göreceğiz" demiş ancak iki saat sonra, "Eleştirirken nezaket sınırını biraz aşmış olabilirim" ifadeleriyle Bildirici'yi etiketleyerek özür dilemişti.

(Medyatava)

İlgili haber: https://medyagunlugu.com/haber/acarerin-yaptigi-gazetecilik-faaliyeti-mi-50125