Faruk Bildirici: 'Benim muhatabım gazeteciler'

Faruk Bildirici: 'Benim muhatabım gazeteciler'

29 Eylül 2021 Çarşamba  |   iyi

Gazeteci Faruk Bildirici, suç örgütü lideri Sedat Peker'in, Erk Acarer'in Twitter paylaşımlarıyla ilgili olarak kendisine yönelttiği eleştirilere, "Yazılarımda asıl muhatabım gazeteciler ve iletişim akademisyenleridir" diyerek yanıt verdi.

Peker Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "Erk Acarer’in bu namuslu tavrını Z kuşağı gelecekte saygıyla anarken Faruk Bildirici gibi kişileri ise nasıl anacaklarını hep beraber göreceğiz" dedi. Ancak Peker birkaç saat sonra yaptığı başka bir paylaşımda ise, "Yaşadığım şartların üzerime yüklediği fazlaca gerginlikten dolayı gazeteci Sayın Faruk Bildirici’yi eleştirirken nezaket sınırını biraz aşmış olabilirim. Bu yüzden kendisinden özür dilerim. Erk Acarer’e haksızlık yapıldığına inandığım için böyle davrandım" diye yazdı. Peker bu arada, kendisi için "temiz toplum savaşçısı görülüyor" diyen gazeteci Uğur Dündar'a da, "Ben 40 yaş altı kardeşlerime tekrardan söylüyorum, temiz toplum savaşçısı değilim, örnek alınacak bir insan değilim" diye seslendi.

Bildirici ise Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

"Medya ombudsmanı olarak kaleme aldığım gazetecilik etiği yazılarımda asıl muhatabım gazeteciler ve iletişim akademisyenleridir. Eleştirerek gazeteciliğin yanlışlardan arınmasına ve yüksek kalitede yapılmasına katkıda bulunmaya çalışıyorum. “Sedat Peker’e yardım gazetecilik faaliyeti midir” başlıklı eleştirimi de meslektaşlarım  ve iletişim akademisyenleriyle tartıştık. Asıl muhatabım Erk Acarer de eleştirime “yol gösterici bulduğu” yanıtını verdi. Bu karşılık önemliydi, tartışma mesleğimiz açısından artı değerdi. Sedat Peker ve Süleyman Soylu konusundaki haberlere ilişkin neler yazdığıma gelince hepsi sosyal medya hesabımda ve http://farukbildirici.com’da mevcut. Merak eden okuyabilir. Gazeteciliği ve gazetecilik etiğine ilişkin tartışmalarımı, elbette meslektaşlarım ve iletişim akademisyenleriyle sürdüreceğim."

İlgili haberler:

https://medyagunlugu.com/haber/acarerin-yaptigi-gazetecilik-faaliyeti-mi-50125

https://medyagunlugu.com/haber/tugce-tatariden-sedat-peker-sorulari-50134