'Ben kalemimi satmam'

'Ben kalemimi satmam'

19 Haziran 2020 Cuma  |   Günlük

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun tepki gösterdiği Sözcü yazarı Saygı Öztürk, Bakan'a yanıt verirken canlı yayında gözyaşlarına hakim olamadı. 

Soylu, Ali Ayvazoğlu isimli bürokratın kariyerindeki yükselişi yazan Sözcü yazarı Öztürk'e tepki göstererek, "İnsanlık görevimi yapıyorum. Saygı Öztürk'ün bu yazısı namussuzluktur. Bahar Hanım ahlaklı, faziletli bir kadındır. Ali Beye minnettarız Trabzon turizmini ayağa kaldırdı. Bugünden sonra bu namus düşmanını kim muhatap alırsa, gözümde aynı namussuzluğun ortağıdır, haysiyet celladıdır" ifadelerini kullanmıştı. 

Soylu'nun bu sözlerine KRT TV'de yayınlanan Söz Meclisi'nde yanıt veren Öztürk, "Saygı Öztürk olarak bugüne kadar sadece gazetecilik yaptım ve gazetecilik yapmaya devam edeceğim. Samimi söylüyorum çok üzüldüm. Bir bakanının böyle dememesi lazım, böyle yazmaması lazım. Vallahi ülkem için üzülüyorum. Malımızı, canımızı, namusumuzu emanet ettiğimiz Bakanın böyle yapmaması lazımdı. 40 yıldır bu tür polemiklere girmedim. Demokrat Parti Genel Başkanlığı döneminden beri de görüşmedim. 40 yıldır namussuzluk yapmadım bundan sonra da yapmam. Ben kalemimi satmam" diyerek gözyaşlarını tutamadı. 

İçişleri Bakanı Soylu sosyal medya hesabından yeni bir paylaşım yaptı ve "#SAYGIsızÖZTÜRK 1- Haysiyet cellatlığı yaptın 2- Şimdi de yalan söylüyorsun. Seni Türkiye'nin tüm namuslu insanlarına şikayet ediyorum" ifadelerini kullandı.

(Medyaradar)