Basında 2 kayıp

Basında 2 kayıp

12 Ocak 2021 Salı  |   Günlük

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, hayatını kaybeden gazeteciler Emin Karaca (fotoğrafta solda) ve Kemal Adar için baş sağlığı mesajları yayınladı.. 

Mesajlarda, mesleğe uzun yıllar başarıyla hizmet veren Karaca ve Adar'ın ailelerinin, dostlarının ve meslektaşlarının acısının paylaşıldığı belirtildi.

Karaca 1949 yılında Denizli’de doğdu. Aydın Lisesi’ni bitirdi. Mesleğe1968 yılında Hüraydın gazetesinde başladı. Gelişim Yayınları, Milliyet, Güneş, Halk Gerçeği, Para Dergisi, Özgür Gündem ve Radikal gazetelerinde düzeltmen, muhabir, servis yöneticisi ve köşe yazarı olarak çalıştı. Nazım Hikmet Şiiri’nde Gizli Tarih, Eski Tüfeklerin Sonbahar’ı, Cumhuriyet Olayı yayınlanmış kitaplarından bazıları. Basın Meslek Kuruluşlarının Başarı Ödülü yarışmalarında köşe yazısı, röportaj ve inceleme dalında birçok ödül sahibi olan Karaca sürekli basın kartı taşıyordu.

Foto muhabiri Adar ise, 1948 yılında İstanbul’da doğdu. Mesleğe 1973 yılında Tercüman gazetesinde başladı. Daha sonra Fanatik gazetesinde çalıştı. Yaptığı haberlerle aldığı çok sayıda ödül bulunuyor. Evli iki çocuk sahibiydi.