Basında 2 kayıp...

Basında 2 kayıp...

9 Nisan 2021 Cuma  |   Günlük

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) üyesi, sürekli basın kartı sahibi gazeteciler  Metin Türkyılmaz’la Cengiz Kaptan hayatlarını kaybetti. 

TGC Yönetim Kurulu, Türkyılmaz'la Kaptan’ın ölümleri nedeniyle baş sağlığı mesajları yayınladı. 

Türkyılmaz'ın cenazesi Ankara Karşıyaka Mezarlığı’nda, Kaptan’ın cenazesi ise Hekimbaşı Mezarlığı’nda toprağa verilecek. 

Kimdir?

Metin Türkyılmaz 1966 yılında Rize’de doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Mesleğe 1990 yılında Anadolu Ajansı'nda başladı. AA Ekonomi Haberleri biriminde 1995- 2012 yılları arasında müdür yardımcılığı ve müdürlük görevlerinde bulundu. Ekonomi Muhabirleri Derneği ve Türkiye Gazeteciler Sendikası Genel Sekreterliği görevlerini üstlendi. Bir süre Dünya gazetesinde serbest muhabir olarak da görev yaptı.   

Cengiz Kaptan ise 1959 yılında İstanbul’da doğdu. Lise eğitiminin ardından mesleğe 1976 yılında Türk Haberler Ajansı’nda başladı. Son Havadis, Cumhuriyet, Yeni Asır, Türkiye, Fotospor, Akşam, Günboyu, Yeni Çağ, Efsane Fotospor, Gerçek gazetesi ile Gerçek TV ve Fanatik gazetelerinde polis, adliye istihbarat muhabiri, spor muhabiri, spor yazarı, spor sayfa editörü ve serbest spor köşe yazarlığı yaptı. Sürekli Basın Kartı taşıyordu. Evli bir çocuk sahibiydi. 

(TGC)