Basın Müzesi'nde üç yeni sergi

Basın Müzesi'nde üç yeni sergi

27 Ekim 2021 Çarşamba  |   Günlük

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Basın Müzesi Sanat Galerisi, üç resim sergisi açarak sonbahar sezonunda sanatseverlere “merhaba” dedi. 

Neriman Şahin, Fikret Dadaloğlu ve Bahar Akdeniz’in resim sergileri 12 Kasım 2021 tarihine kadar görülebilir. Serginin açılışı 26 Ekim 2021 Salı günü TGC Genel Sekreteri Sibel Güneş, Basın Müzesi Müdürü Saadet Altay, Müdür Yardımcısı Nedim Kavuk, Milliyet gazetesi yazarı Yeşim Mutlu, Hotel gazetesi Yazı İşleri Müdürü Aliye Üçbaş ve sanatseverlerin katılımıyla yapıldı.   

Serginin açılışında konuşan Güneş “Basın Müzemizin harap halinde olan binası kamuya yararlı bir dernek olan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin kısıtlı olanaklarıyla 1984-1988 yılları arasında onarıldı. 33 yıldır da kimseden yardım almadan yine TGC’nin çabalarıyla ayakta duruyor” dedi.

Resim sergisi açan sanatçılar

NERİMAN ŞAHİN: 2009 yılından beri resim sanatıyla ilgilenen Ankaralı sanatçı, halk eğitim merkezinde bir süre resim eğitmenliği yaptıktan sonra 2016 yılında kendi adını taşıyan bir sanat atölyesi kurdu. Yurt içi, yurt dışı birçok resim sergisine katıldı. 

BAHAR AKDENİZ: Balıkesirli sanatçı Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-İş Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. Halk eğitim merkezinde, köy okullarında görev alan sanatçı, halen kendi atölyesinde resim heykel çalışmalarına devam ediyor. 

FİKRET DADALOĞLU: İzmirli sanatçı, resim sanatına olan tutkusunu, ‘’içimdeki resim sevincini tuvallere dökmeye başladım’’ diyerek dile getiriyor. Birçok çalıştay ve karma sergide yer alan sanatçı, kişisel atölyesinde çalışmalarını sürdürüyor.

(TGC)