'Barış için futbol'

'Barış için futbol'

13 Nisan 2022 Çarşamba  |   Günlük

Fenerbahçe ve Galatasaray, savaş mağdurlarına yardım amacıyla Ukrayna ekipleri Şahtar (Shakhtar) Donetsk ve Dinamo Kiev takımlarıyla maç yapacak.

Galatasaray Spor Kulübü'nden yapılan konuyla ilgili açıklama şöyle:

"Galatasaray, Ukrayna’da yaşananlardan zarar gören çocuklara yardım için Ukrayna ekibi Dinamo Kiev ile 14 Nisan Perşembe günü Nef Stadyumu’nda saat 17.00’de “Barış için maç” sloganıyla özel bir maç oynayacak. Maç Galatasaray Televizyonu’ndan canlı olarak yayınlanacak. Dünyaya barışın önemini bir kez daha hatırlatma amacıyla oynanacak karşılaşmaya UEFA da destek veriyor."

Fenerbahçe Spor Kulübü'nde yapılan açıklama da şöyle:

"Fenerbahçemiz, Shakhtar Donetsk kulübünün Ukrayna’da barış temasına dikkat çekmek ve katkı sağlamak amacıyla başlattığı ‘Shakhtar Donetsk Global Tour’ kapsamında, Ukrayna ekibiyle bir dostluk maçına çıkacak. Futbolun evrensel gücüyle barış için farkındalık yaratılması adına 'Barış İçin Futbol' temasıyla 19 Nisan Salı günü saat 17.00’de Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde oynanacak karşılaşmanın geliri, savaş mağduru masum insanlar ve çocuklar için kullanılacak."

Etiketler:  Futbol