'Bageti bile zor tutuyorum'

'Bageti bile zor tutuyorum'

10 Eylül 2021 Cuma  |   Günlük

Hem grup hem de solo çalışmalarıyla albümleri 100 milyondan fazla satan dünyadaki üç sanatçıdan biri olan ünlü Genesis grubunun solisti ve davulcusu Phil Collins'in hasta, yorgun ve yaşlı görünümü hayranlarını üzdü...

14 yıllık aradan sonra 20 Eylül'de yeni bir turneye hazırlanan Genesis'in üç üyesi, Tony Banks, Michael Rutherford ve Collins, yaklaşan konserlerle ilgili olarak BBC'ye konuk oldu.

Sol bileğindeki bir rahatsızlık nedeniyle uzun süredir davul çalamayan Collins, konserlerde oğlu Nic'in kendisinin yerini alacağını belirterek, "Oğlumla birlikte çok çalmak isterdim ama bageti bile artık zor tutuyorum" dedi.

70 yaşındaki Collins, İngiltere, İrlanda, İskoçya ve Kuzey Amerika ülkelerini kapsayan turnenin aralık ayında tamamlanmasından sonra bir daha konser vermeyeceğini tahmin ettiğini söyledi.

Uzun süredir sağlık sorunları yaşayan, bir dönem alkol tedavisi de gören Collins 2015 yılında geçirdiği bir sırt operasyonunun sinirlerine zarar vermesi sonucu bastonla yürümek zorunda kalmıştı.

Sadece 10 gün sonra sahneye çıkması gereken Collins'in provalarda hep oturarak şarkı söylediği görülüyordu.

Genesis "The Last Domino?" turnesi kapsamında 20 Eylül-16 Aralık tarihleri arasında 37 konser verecek.

İlgili yazı: https://medyagunlugu.com/haber/genesis-ve-ben-48438