Aykut Küçükkaya istifadan vazgeçti

Aykut Küçükkaya istifadan vazgeçti

2 Ağustos 2021 Pazartesi  |   Günlük

Cumhuriyet Gazetesi’nde çıkan sendika krizinde flaş bir gelişme yaşandı ve istifa eden Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya görevine döndü.

Küçükkaya, 29 Temmuz Perşembe günü sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Cumhuriyet Vakfı Başkanı Alev Coşkun’un kendisine ‘sendika üyesi gazetecileri istifa etmeye zorlaması’ yönünde istekte bulunduğunu söylemişti. 

“Gelinen nokta ‘ya çalışma arkadaşların istifa edecekler ya da sen genel yayın yönetmenliğini bırakacaksın’ çizgisine geldi“ diyen Küçükkaya, istifa ettiğini açıklamıştı. 

Cumhuriyet’ten yapılan açıklamada, Küçükkaya’nın istifasının 2 Ağustos’a kadar bekletileceği belirtilirken flaş bir gelişme yaşandı. 

Twitter hesabından açıklama yapan Aykut Küçükkaya, Cumhuriyet Vakfı Yönetim Kurulu üyelerinin daveti üzerine görevinin başında olduğunu duyurdu. 

Küçükkaya’nın açıklaması şöyle; 

“Cumhuriyet Vakfı Yönetim Kurulu üyelerinin, Cumhuriyet emekçilerinin ve gazetemizin gerçek sahibi okurlarımızın daveti üzerine görevimin başındayım. Yarın “Cumhuriyet’ten Okurlara” başlıklı köşemde “Sen çok yaşa Cumhuriyet, TGS” diye sesleneceğim.”

(Medyaradar)