Altınla dolarda yeni hedef

Altınla dolarda yeni hedef

4 Mart 2022 Cuma  |   Günlük

Nasrullah Ayan Youtube kanalında yeni açıklanan enflasyon rakamlarını değerlendirdi, altın ve dolara ilişkin tahminlerini paylaştı.

TÜİK'in son açıkladığı rakamla yıllık enflasyonun yüzde 105'e, ENAG'a göre ise yüzde 123'e ulaştığını belirten Ayan, "Artık üç haneyi gördük. Enflasyon hırsızlıktır. Vergilerini toplayamayan devletin değişik usullerle vatandaştan vergi almasıdır. Zengine dokunmuyor, fakirin anası daha çok ağlıyor" dedi.

Enflasyonun artma eğilimin süreceğini belirten Ayan, "Seçime bir yıl kaldı. Tuhaf bir şekilde vergiler indiriliyor, bu da bütçe açığı yani enflasyon demek. Yapılabilecek bir şey yok, yaşamaya çalışacağız, direnmeye çalışacağız" diye konuştu.

Altında yeni hedef olarak 1260 lira olarak açıklayan Ayan, doların da yıl içinde bir önceki zirveyi tekrar göreceği tahmininde bulundu ve "Eğer 20 lirayı aşarsa başka bir dünyaya geçeriz. Nerede durur bilemiyorum. İktidarın kazanamayacağı seçime girmeyeceğini düşünmeye devam ediyorum ama şapkadan çok tavşan çıkarmaları lazım" dedi.

 

Etiketler:  Ekonomi