'Ahmet Hakan’ın yazısını yine keyifle okudum'

'Ahmet Hakan’ın yazısını yine keyifle okudum'

12 Ekim 2021 Salı  |   iyi

Gazeteci Can Ataklı, Korkusuz'daki köşesinde, Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan'ın Nihal Yalçın-Tamer Karadağlı polemiği ile ilgili yazısını şöyle eleştirdi:

"Medyamızın “yüce yazarlarından” Ahmet Hakan’ın dünkü yazısını yine keyifle okudum. 

Altın Portakal yarışmasında Tamer Karadağlı ile Nihal Yalçın arasında geçenleri kaleme almış. 

Her zamanki gibi “yüce gazetecilik” ustalığını konuşturmuş ve “Ne o ne bu” demiş. 

Şöyle girmiş yazısına Ahmet Hakan: “Altın Portakal Film Yarışması’nın ödül töreninde sunuculuk yapan Tamer Karadağlı ile ödül alan Nihal Yalçın arasındaki sorunu, hiçbir etki altında kalmadan, zerre kadar politik bir anlam yüklemeden, kadın/erkek meselesine indirgemeden şöyle yorumluyorum: İkisinin hallerine de güldüm. İkisinin hallerini de tuhaf karşıladım. İkisinin halleriyle de dalgamı geçtim. Peki hangisinden yanayım? Hemen söyleyeyim: İkisinden yana da değilim.” 

Sonra neden Tamerci olmadığını yazmış. 

“Sergilediği çocuksu sabırsızlık, insanı çileden çıkaracak cinstendi. Sergilediği kabalık, hepimizi utandıracak boyuttaydı. Ağzıyla burnuyla yaptığı mimikler, resmen kafa bulmalıktı. Yakalandığı anda yan çizmesi, feci korkakçaydı” demiş. 

Nihalci olmadığını da şöyle açıklamış; 

“Ödül törenlerinde yapılan klişe konuşmaların şahını yapıyordu. Öyle kaptırmıştı ki kendini konuşmaya, etrafında ne döndüğünün farkında bile değildi. Hele konuşmanın sonuna sırf alkışa oynamak için sıkıştırdığı slogan… Aman aman!” 

İşte bu tür gazeteci-yazarlığa bayılıyorum. 

Çünkü hiçbir riski yok..."

Yazının devamını okumak için tıklayın