'Ahmet Hakan'a 24 saat süre'

'Ahmet Hakan'a 24 saat süre'

1 Haziran 2020 Pazartesi  |   Günlük

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil'in, bir medya kuruluşunun kendisine beş milyon dolar transfer ücreti önerdiğini açıklamasıyla başlayan polemik farklı bir boyuta taşındı.

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan bu açıklamaya alaycı bir dille tepki gösterdi ve "Müritlerinin söylediği her şeye gözü kapalı inanacağından o kadar emin ki Yılmaz Özdil. 'Küsuratlı sallayayım ki inandırıcı olsun' demeye bile ihtiyaç duymuyor" dedi.

Ancak ardından Medyaradar sitesi, Özdil'e teklifin, Hürriyet'in de bağlı olduğu Demirören Medya'dan gittiğini yazdı. Bunun üzerine Hakan sessizliğe büründü.

Medyaradar'da pazartesi (bugün) yer alan "Radar Operatörü" imzalı yazıda Hakan'a Özdil'e yapılan transfer teklifi ile ilgili gerçekleri 24 saat içinde açıklama çağrısı yapıldı.

Çağrı şöyle:

"Türk medyasının en özgür medya platformlarından biri olan Medyaradar, şimdi Ahmet Hakan’a buradan açık bir çağrı yapıyor. 

Özdil’e teklif götürülmesi polemiğindeki sessizliğinize 24 saat içinde son vermez iseniz; Medyaradar olarak önümüzdeki günlerde, Özdil’e teklifi götüren kişinin kimliğini, toplantıda neler konuşulduğunu ve sizin yazınızla birlikte başlayan süreç sonrası yukarıdan size hangi tonda ve nasıl fırça atıldığını tek tek açıklayacağız. Türk halkının bu süreci kimin kaleminden okuyacağını seçme hakkını ise size bırakıyoruz."