Ahmet Hakan baltayı taşa vurdu!

Ahmet Hakan baltayı taşa vurdu!

27 Ekim 2020 Salı  |   Günlük

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan pazartesi günü kaleme aldığı köşe yazısıyla gemisini resmen kayalara bindirdi. Şanssızlık… talihsizlik… habercilik kazası… öngörüsüzlük… tahmin edememe… hepsini alt alta yazalım. Ama listenin en başına “Reis’i tanıyamamış olmak” maddesini koyalım. 

O yazıyı okuyup üstüne Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasını dinleyenler içlerinden ‘eyvah eyvah’ mı dedi, ‘kıs kıs’ mı güldü, ‘acı acı’ mı hislendi… Neyse ne herkes kendince Ahmet Hakan’ı akıllarından geçirdi.  

İşin özetinde diyor ki,  

‘Fransız mallarını boykot edin demek’ 

*Akıllıca değildir.  

*Zeka dolu değildir. 

*Yaratıcı değildir.  

*Etkileyici değildir.  

*Sonuç alıcı değildir. 

*Şaşırtıcı değildir. 

*Macron’u afallatıcı değildir. 

Ve Fransız mallarına boykot çağrısının Macron’u zerre kadar ırgalamayacağını iddia etti.  

Yazının daha dumanı tüterken Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm İslam dünyasını Fransız mallarına karşı boykota çağırdı. Hem de öyle böyle değil. Macron için ‘akli noktada kontrole muhtaç lider’ tanımlaması yaptı.  

Ahmet Hakan, Reis’i dinlerken ne düşündü acaba? ‘Eyvah gemiyi kayalara sürmüşüm, tornistanı nasıl yaparım’ demiş midir? Onun kıvrak kaleminin maharetini bilenler, hemen bugün yarın bir tornistan yazısı beklemeye başladılar bile.  

Ahmet Hakan’ın kayalara bindirdiği gemisini tekrar açık sularda yüzdürmesi için “Usta ben sadece mallarını değil Fransız öpücüğünü boykot ediyorum. İçinden Fransız geçen her şeyi boykot ediyorum” içerikli tornistan yazısını okurlar heyecanla beklemeye başladı bile… 

(Medyaradar)