Aeroflot Türkiye'ye bilet satışını durdurdu

Aeroflot Türkiye'ye bilet satışını durdurdu

17 Mayıs 2021 Pazartesi  |   Günlük

Rus Havayolları Aeroflot, haziran ayı için Türkiye'ye bilet satışlarını durdurma kararı aldı. Karar, şu anda devam eden haftada iki tarifeli seferi kapsamayacak.

Rusya'nın 15 Nisan-1 Haziran tarihleri arasında Türkiye'ye yapılan charter uçuşları durdurmasının ardından bugün (pazartesi) Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Moskova'da Rus muhataplarıyla görüşmelerde bulundu. Görüşmelerin ardından bir Rus heyetinin, turistik tesislerde koronavirüse karşı alınan önlemleri yerinde incelemek üzere Türkiye'ye gideceği açıklandı.

Ancak akşam saatlerinde RİA Ajansı, Aeroflot'un haziran ayı için Türkiye'ye tarifeli uçuşlarda bilet satışlarını durdurma kararı aldığını duyurdu. Ajans, Türkiye'ye charter seferlerine konulan yasağın 30 Haziran'a kadar uzatıldığı yolunda haberler bulunduğunu ancak bu haberlerin resmen doğrulanmadığını bildirdi. Aeroflot yetkilisi Mihail Demin, RİA'ya, Koronavirüsle Mücadele Merkezi'nin alacağı karara bağlı olarak bilet satışını yeniden başlatmalarının gündeme gelebileceğini açıkladı. Bu açıklama, Rusya'nın 30 Haziran'da uçuş yasağını kaldırma kararı alması halinde Aeroflot'un kararını gözden geçireceği anlamına geliyor.

İlgili haber: https://medyagunlugu.com/haber/turizmde-gergin-bekleyis-49394

Etiketler:  Rusya