Adnan Genç'i kaybettik...

Adnan Genç'i kaybettik...

18 Mayıs 2021 Salı  |   Günlük

45 yıllık gazeteci, çevre ve insan hakları savunucusu Adnan Genç, Covid-19 nedeniyle 68 yaşında hayatını kaybetti. Medya Günlüğü'nde de yazıları yayınlanan, bir süredir Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde tedavi gören Genç'in cenazesi Beylikdüzü Gürpınar Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Genç, hastaneye kaldırılmadan kısa süre önce Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin "Başarı Ödülleri"ne Medya Günlüğü'nde yayınlanan "Araştırmacı gazeteci olmak isterdim doğrusu" başlıklı yazıyla internet köşe yazısı dalında aday gösterilmişti: https://medyagunlugu.com/haber/arastirmaci-gazeteci-olmak-isterdim-dogrusu-47330

Bir süredir Çengelköy'de bir bakımevinde kalan Genç, sağlık sorunlarıyla boğuşmasına rağmen son derece yoğun şekilde üretmeye devam ediyor ve çok sayıda siteye düzenli olarak yazı gönderiyordu. Bakımevindeki yılbaşı kutlamasını anlattığı yazısı büyük ilgi çekmişti: https://medyagunlugu.com/haber/bakimevinde-erken-yilbasi-48522

Vefatının ardından sevenleri Genç'in Facebook sayfasında çok sayıda paylaşımda bulundu.

Genç'in 45 yıla sığdırdığı meslek yaşamında çalıştığı ya da katkıda bulunduğu medya kuruluşları şöyle:

Milliyet, Akşam, Günaydın, Evrensel, Özgür Gündem, BirGün... Kültür ve Sanat Haritası, İnşaat Dünyası, Tekstil Dünyası, Turizm Dünyası, Otomasyon, Makine Dünyası, Akıllı Bina Dergisi, Ev Elektroniği Dergisi BEST, Usta Aşçı, İTKİB için HEDEF, AVM Derneği için Arasta, Sağlık Kuruluşları Birliği için Steteskop... Siteler: Turnusol, yeni1medya, medyagunlugu, enerjigunluğu, İsveç'te Odak, demokrathaber, bianet, Rusya'da Hemshin dergisi; Ermenistan'da 168 ( 7x24) sitesi, Norveç Playboy'u ve Mali Müşavirler Odası, Diş Hekimleri Odası ve İstanbul Tabip odası dergileri ve siteleri.

TGC'nin mesajı

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Genç’in vefatının ardından yayınladığı başsağlığı mesajında, "Mesleğimize uzun yıllar başarıyla hizmet eden Adnan Genç’in vefatını öğrenmenin üzüntüsü içindeyiz. Değerli meslektaşımızın ailesinin ve basın topluluğumuzun acısını paylaşıyor, başsağlığı ve sabır diliyoruz" dedi.

Adnan Genç'in yazılarını okumak için: https://medyagunlugu.com/yazar/adnan-genc