AA'da yönetim değişikliği

AA'da yönetim değişikliği

7 Nisan 2021 Çarşamba  |   Günlük

Anadolu Ajansı (AA) Genel Müdürü Şenol Kazancı görevden alındı, yerine TRT World’den Serdar Karagöz getirildi. 

Karagöz’ün yeni görevine atanmasının ardından, Anadolu Ajansı’nda bütün yönetim kurulu değişti. 

Yeni yönetim kurulu; Karagöz, Doç. Dr. İsmail Çağlar, Doç. Dr. Yusuf Özkır, Prof. Dr. Hasan Nuri Yaşar ve Büşra Karaduman Aktuna’dan oluşacak. 

Hali hazırda TRT’nin başında da yine Kartal Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunu İbrahim Eren bulunuyor. Kurum da söz konusu liseden mezun olan çok sayıda isim görev yapıyor. 

Kimdir? 

Bilgi Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi lisans eğitimi alan Karagöz, aynı üniversitenin İnsan Hakları Hukuku yüksek lisans programının ardından ABD’de The New School University’de “Media Studies” alanında yüksek lisans programını tamamladı. Karagöz, ABD’de bulunduğu dönemde “The New York Times Syndication” departmanında çalıştı. 

Turkuvaz Medya Grubu bünyesinde BM Diplomasi Muhabirliği ve grubun New York temsilciliğini yapan Karagöz, 2013’te Sabah Gazetesi Dış Haberler Müdürü olarak Türkiye’ye döndü. “Daily Sabah” gazetesini 2014 yılında kurdu ve genel yayın yönetmenliğini üstlendi. Karagöz, 2018– 020 yılları arasında TRT World ve TRT Arabi kanallarını bünyesinde barındıran TRT Uluslararası Haber Kanalları Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütmüş geçen yılın başında TRT Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştı.

(Sözcü)