AA: Bizim haberimiz değil

AA: Bizim haberimiz değil

30 Eylül 2021 Perşembe  |   Günlük

Çarşamba günü Medya Günlüğü'nde, "AA'nın bitmeyen Rusya hataları" başlıklı Anadolu Ajansı'nı eleştiren bir habere yer verildi.

Eleştiriye konu olan haber kısaca şöyleydi:

"Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin koronavirüs temaslısı olduğu için izolasyondaydı. Putin izolasyonunu Sibirya'daki bir doğa gezisiyle sonlandırdı. Rus liderin yanında Savunma Bakanı Sergey Şoygu da vardı."

Bunu hata olarak nitelendirmemizin nedeni  Putin'in Sibirya tatiline karantinadan sonra değil önce çıkmasıydı. Putin karantinasına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la dün yaptığı görüşmeyle son verdi.

Eleştiri üzerine Medya Günlüğü'ne bilgi veren bir AA yetkilisi, haberin kendilerine ait olmadığını, araştırmaları sonucu kendi sistemlerinden böyle bir haber geçilmediğini belirlediklerini söyledi.

Oysa NTV kanalının internet sitesinde "Putin'den karantina sonrası Sibirya tatili" başlıklı haberde kaynak olarak AA gösterilmiş ve haberin giriş tarihi ve saati "26.09.2021 - 13:38" olarak verilmişti.

Bu durumda hatanın AA'ya değil NTV'ye ait olduğu ortaya çıkıyor.

 

 

Benzer şekilde İnternet Haber sitesi de "Rusya Devlet Başkanı Putin'den karantina sonrası Sibirya tatili!" başlıklı haberinde kaynak olarak AA'yı gösterdi.

NTV'deki haberin linki: https://www.ntv.com.tr/galeri/dunya/putinden-karantina-sonrasi-sibirya-tatili,AfzLCjtPrEaCo2zy1Tfmhw/j2Ks4hmhpke89COABGgCHA

İnternet Haber'in linki: https://www.internethaber.com/rusya-devlet-baskani-putinden-karantina-sonrasi-sibirya-tatili-foto-galerisi-2210368.htm