A.İ. Korkmaz: Aynı insanı her gün yeniden öldürmek...

A.İ. Korkmaz: Aynı insanı her gün yeniden öldürmek...

4 Şubat 2014 Salı  |   Köşe Yazıları

Ali İsmail Korkmaz'la ilgili haberleri yüreği parçalanmadan, gözleri yaşlanlamadan dinleyebilen, okuyabilen var mı?..Öyle görünüyor ki, maalesef var!..

Aylardır, 19 yaşındaki bir gencin öldürülmesini haklı çıkarmaya çalışan hatta açıkça alay edenleri gördüğümüz bir ülkede yaşıyoruz. Ne yazık ki, Ali İsmail ne acımasızca dövüldüğü 2 Haziran'da ne de hayata gözlerini yumduğu 10 Temmuz'da öldü...

2 Haziran'da, yani dövüldüğü gece gittiği hastanede kendisine kas gevşetici ilaç verip gönderen doktorlar da onu öldürmüş sayılmaz mı?

 Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, 11 Temmuz'da, yani Ali İsmail Korkmaz'ın hayatını kaybetmesinin üzerinden 24 saat geçmeden CNN Türk canlı yayınında, "Kendi arkadaşlarına bile zarar verip 'polis yaptı' süsüne büründürmeye çalışıyorlar" dediği zaman da yeniden ölmedi mi Ali İsmail?

Dün başlayan duruşmada sanıkların bazılarının verdiği ifadeler:

 "Ayağım ağrıyordu şiddetli vuramadım", "Ali İsmail bize küfür etti. İyi stres attık", "Oradan ayrılırken küfür etti. Erkek adama küfür yakışmaz dedim. Ayağımla hafifçe dürttüm", "Bize yakalayın diye polisler ikaz etti. Ben çelme taktım ama düşmedi.", "Polislerin kovaladığı kişinin önüne geçtik. Kendisini yere attı. Bize küfür etti, mağdurum."

Bu sözlerle Ali İsmail Korkmaz yeniden, tekrar tekrar ölmedi mi? Büyük olasılıkla, dava sonunda adalet yerini bulmayacağı için tekrar öldürmüş olmayacak mıyız?

..Ve ister istemez insanın aklına takılan bir soru: 

2 Haziran'da beri her gün öldüğü bu adalet duygusu zedelenmiş ülkede ona en çok neden bir spor kulübünün taraftarları sahip çıkıyor?

"Daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya. 

Öptüğü çubuklu forma,  yaşayacak anısında 

Ali İsmail Korkmaz, Fenerbahçe yıkılmaz."

Etiketler:  Eleştiri Medya