3 küfür 1 çeyrek altın!

3 küfür 1 çeyrek altın!

18 Haziran 2019 Salı  |   Mentor

2011'den beri Fenerbahçe düşmanlığı siyasetin kurumsal politikası haline geldi, siyaset herkese bir telefon uzaklığında iken Başkanı hapse tıkıldı, TFF eliyle UEFA'da darağacı kuruldu, herkese stat yapıldı, vergileri affedildi, sermaye piyasası suçları görmezden gelindi Fenerbahçe'nin payına Masak denetçileri düştü. 

Herkes devlet kaynaklarından sponsorluklar, arsalar alırken, beş para etmeyen arsaları, yaşama geçmeyen projeleri için devletin şirketlerinden milyonlarca doları cebine attı ama devlet Fenerbahçe'nin bugünkü değeri ( NPV) 100 milyon dolar eden parasının ödemedi. 

İktidara yakın medyanın, TRT gibi devlet kurumlarının Fenerbahçe'ye saldırmasına alışkınız ama son iki yıldır da Turkcell finansörlüğündeki Bipspor çıktı. Kimse gazetecilik yapan ticari bir organizasyon falan demesin, İbrahim Seten'in Fenerbahçe Başkanı’na "zekasız" demesi ne kadar gazetecilikse Bipspor uygulaması da o kadar gazetecilik yapıyor. 

Şimdi onlardan biri sanırım Bipspor'un Fenerbahçe'ye küfür kotasını doldurup primi hak etmek için Obradovic ve Fenerbahçe Beko'ya sallayıp Ergin Ataman çığırtkanlığı yapıyor.  

Sanırım Bipspor'un yayın politikası şöyle; Fenerbahçe'ye 3 küfür 1 çeyrek altın çünkü küfretmek dışında başka yaptıkları şey yok.

Zamanında bugün Fenerbahçe Beko'ya saldıran bu şahıs Zekeriya Öz ve Mehmet Berk için “Futbolun efsaneleri olabilirler” demiş, evet oldular ama suç dünyasının ve terörün... 

Bir de utanmadan “Fenerbahçeli’yiz” diyorlar yalan söylüyorsunuz, ettiğiniz küfürler daha etkili olsun diye taktığınız maske o sadece, siz Fenerbahçe nefreti satan ucuz işportacılarsınız. 

Eurolig'in (EuroLeague) normal sezonunu lider bitiren, takımın iki uzunu bir oyun kurucusu kenarda sakat oynayan takımdan en az 3 oyuncunun hala ağrılarla oynadığını dikkate almadan konuşuyor, eleştiri asla değil, sadece Fenerbahçe nefreti. 

Fenerbahçe'nin sakatlarını sorgulayan adam geçmişte çalıştırdığı takımlarda defalarca oyuncularında yasaklı madde çıkan, kadın döven, koskoca bir bir camiaya ana avrat söven bunu inkar etmeyen adamı sorgulamıyor. 

En ufak rahatsızlık duymadan bütçe diyor, 50 milyon avroluk Real'i, CSKA'yı normal sezonda paramparça eden Fenerbahçe Beko'dan bahsetmiyor ama bütçesinin 2/3 revirde olan Fenerbahçe'nin yenilgilerinden bahsediyor. 

F4'de 4 takım vardı. CSKA, Real Madrid, Anadolu Efes ve Fenerbahçe Beko. Anadolu Efes'in normal sezonda Real ve CSKA galibiyeti yok, Anadolu Efes'in o finali asla kazanamayacağını herkes biliyordu ama Fenerbahçe Beko F4'ün favorisiydi, şimdi anlıyor musun o sakatlıkların ne anlama geldiğini? Anlamıyorsun, anlamazsın da çünkü normal sezonda maç bile seyretmedin, tek amacın var Fenerbahçe nefreti satıp para kazanmak. 

Koskoca Eurolig'den sonra Playoff serisinin 5. maçını da neredeyse aynı rotasyonla oynayan bir takıma neden kramp bile girmiyor diye sorgulamıyor, kimseyi bir şeyle suçlamıyorum ama daha evvel çalıştırdığı takımlarda yasaklı madde kullanan oyuncuları olan bir koç varsa bu soruyu sormak bir gazetecinin sorumluluğudur. Ama onlar gazeteci falan değil, Fenerbahçe koçunun sevgisine ve nezaketine saldırıp Bipspor'daki Fenerbahçe hakaret kotasını doldurmaya ve parasını kapmaya bakıyor. 

Mario Kasun ve Kerem Gönlüm'de, Stephan Lasme'de yasaklı madde çıkarken neredeydiniz? 

6 maçlık seride doping numunesi alınan tek maçta bir takımın iki oyuncusunda da yasaklı madde çıkarken neredeydiniz?   

Hiç aklınıza gelmez çünkü varlık nedeniniz Fenerbahçe Başkanı’na zekasız demek ve TFF MHK dümenlerini Bipspor korosu olarak "winner" yalanı ile aklamak işiniz bu, bunun dışında gazetecilik faaliyetiniz yok. 

Elbette medyanın siyaset ve sermaye sahipleri tarafından finanse edildiği bu günler bitecek, siyasetin kurumsal olarak Fenerbahçe düşmanlığı yaptığı günler sona erecek, medyanın bir gecede 950 bin SMS atan Fenerbahçeli'den başka alıcısı kalmadığında  yok olacaksınız. 

Nasıl 3 Temmuz’dan sonra Fenerbahçe'ye ağzında köpüklerle saldıranların bugün çoğu aç ve açık kalmışsa yarın ahbap-çavuş ilişkileri ve siyaset minneti ile yaptığınız bu gazetecilik de sona erecek. 

Fenerbahçe nasıl televizyon kanallarından yüz binlerce dolar tokatladığınız günleri bitirip üç otuz paraya Fenerbahçe düşmanlığı yaptığınız günleri size hediye ettiyse bu günleri de bitirip evinizde çorap örmeye başladığınız günleri de hediye edecektir. 

Fenerbahçe hep olacak ama sizin gününüz geçecek. Bugünkü ucuz tercihleriniz yarın pişmanlığınız olacak.