2 üke tek site: TurkRus.Com 9. yaşını kutluyor...

2 üke tek site: TurkRus.Com 9. yaşını kutluyor...

14 Şubat 2014 Cuma  |   Günlük

 
Bundan tam 9 yıl önce Rusya'daki ilk Türk haber sites olarak yayın hayatına başlayan TurkRus.Com doğum gününü kutluyor. Başarılı haberciliğiyle Türkiye'den yakından izlenen siteyi biz de Medya Günlüğü olarak kutluyor ve yöneticisi Suat Taşpınar'ın bugün konuyla ilgili yazdığı yazıyı aktarıyoruz:
 Bugün bizim bayramımız. Bugün bizim en mutlu günümüz. Bugün TürkRus.Com'un yaşgünü. 

Her 14 Şubat'ta, 2005 yılında çaktığımız ilk kıvılcımın, gittikçe daha fazla ışık saçan bir meşaleye dönüştüğünü görmenin sevinciyle selamlıyoruz sizi.

Her 14 Şubat'ta, mütevazı ilk adımla başladığımız hayat yolunda emeklemeyi, ayağa kalkmayı ve artık yere sağlam adımlarla basarak ilerlemeyi başarmanın gururuyla selamlıyoruz sizi.

Her 14 Şubat'ta, Türkiye ve Rusya'nın işbirliği, dostluğu için "taraf" tutarak, ama yayın anlayışımızda elimizden geldiğince  "objektif" kalarak yürümenin sorumluluğu ile selamlıyoruz sizi.

Her 14 Şubat'ta, her sabah güne bizi okuyarak başlayan onbinlerce okurumuzun "TürkRus.Com yazdıysa doğrudur" diyen sesini duyarak selamlıyoruz sizi.

Her 14 Şubat'ta, Rusya'da "ne olduğunu" aktarmanın gayreti kadar, "Neden olduğunu" açıklamanın çabasıyla selamlıyoruz sizi.

Her 14 Şubat'ta, özellikle Rusya'da yaşayan Türk toplumu için "buluşma noktası" olmanın, herkesin hayatına katkı sağlayacak bir "sosyal proje"ye dönüşmenin sorumluluğu ile selamlıyoruz sizi.

Her 14 Şubat'ta, bu çabayı anlamlı kılan, varlık nedenimiz okurlarımıza ve bizi reklam-sponsorluk destekleriyle ayakta tutan dostlarımıza, partnerlerimize şükran duyarak selamlıyoruz sizi.

Siz var oldukça, biz de var olacağız. 

İyi ki varsınız, iyi ki birlikte varız!

Suat Taşpınar
Editör 
Etiketler:  Eleştiri Medya