1959 öncesi şampiyonluklar meselesi

1959 öncesi şampiyonluklar meselesi

1 Nisan 2021 Perşembe  |   Mentor

Mentor

Amacım kimseyi kırmak, sataşmak veya laf sokmak değil, sadece Fenerbahçe'nin haklarını savunmak... 1959 öncesi şampiyonluklar konusunda da öyle müthiş bilgi sahibi değilim ama Fenerbahçe tarihçileri bu konuda karşı konulamaz ve belgeli iddialar ortaya koyuyorlar, ben de inanıyorum. 

Fenerbahçe'nin 28 şampiyonluğuna karşı çıkanlar belge ve bilgiden çok manipülatif iddialar ortaya sürüyorlar; belge yok, bilgi yok, sadece 3 takım vardı, 5 takım vardı vs. 

Madem konu hamaset, o zaman bir Fenerbahçeli olarak ben de konuyu öteki taraftan ele alayım. 

Hakan Şükür ve Arif Erdem halen kaçak, Fetö'nün lider kadrosunda yer alan iki futbolcu. 

Fetö terör örgütünün geçmişi 1970'li yıllara dayanıyor, Mesut Yılmaz, Tansu Çiller hatta Bülent Ecevit dönemimde oldukça etkin ve korunan bir organizasyon yani Şükür ve Erdem'in oynadığı dönemde hayli güçlü ve etki sahibi.   

Fetö terör örgütünün kendi mensuplarının yükselmesini sağlamak için soru çalmak, masum insanlara iftira atmak, yalan söylemek gibi her türlü manipülasyona başvurduğunu biliyoruz. 

Şimdi "Fetö terör örgütü Hakan Şükür ve Arif Erdem için hiçbir şey yapmadı" demek eşyanın doğasına aykırıdır; yargıyı, orduyu, sağlığı, üniversite sınavını manipüle eden Fetö futbola hiç el sürmemiş mi? 

Oda TV ve Cumhuriyet benzeri "faşizmi çağrıştıran" organizasyonların öne sürdüğü gibi, "Sizde de Emre Belözoğlu var..." denilebilir ama bu manipülasyondur çünkü Belözoğlu Türkiye'dedir ve beraat etmiştir. Hakan Şükür ve Arif Erdem kaçaktır ve örgütün liderleri pozisyonundadır.  

Hiçbir şey yoksa şüphe vardır. 

O zaman artık Fetö tarafından bir kumpas olduğu Cumhurbaşkanlığı ve bağımsız yargı tarafından karar altına alınan 3 Temmuz kumpasının "gerekçe" kısmına dönelim, malum bunu rakiplerimiz çok sever. 

Diyor ki CAS; benim için önemli olan futbolun dürüst, adil ve temiz olmasıdır, bu nedenle spor hukukunda sadece "şüphe" yeterlidir.

Daha fazla yazmayacağım, rakiplerin kendi tezleri bunlar. 

Bir de "Fetö'den sonra biz şampiyon olduk" tezi var ki cinayet-sebep ilişkisi kurmak mümkün. Doğru çünkü Fetö Fenerbahçe'yi hedef almış, parası futbolcusu bir çok şey kaybettiği gibi uzun süre baskı altına alınmış ve sistemli olarak yok edilmeye çalışılmış. 

Düşünün, o dönemde SPK Başkanı "Fenerbahçe ligden çekilemez" derken başkaları "tartışmalı" sermaye artırımı yapıyordu.  

"İfşa" adlı kitabında Toygun Atila halen futbolda Fetö'nün aktif sempatizanları olduğunu iddia ediyor. 

Bu durumda kimin çok şampiyon olduğu bir antiFetö tezi olmaktan çıkıyor. 

Çok daha fazla uzatmayacağım, bu ülkede iki suç örgütü liderinin oynadığı liglerin tescilinin halen kaldırılmamış olması normalse Fenerbahçe'ye sadece 28 şampiyonluğun verilmesi yetmez, 3 Temmuz 2011 tarihinden sonraki liglerin de iptali gerekir çünkü rekabet bir suç örgütü tarafından Fenerbahçe aleyhine bozulmuştur.

İlgili yazı: https://medyagunlugu.com/haber/1959-oncesi-sampiyonluklar-1-43928

Etiketler:  Futbol