Home Günlük Erdal Sağlam da ayrıldı

Erdal Sağlam da ayrıldı

0

Cumhuriyet’te, 8 sendikalı çalışanın işten çıkarılması ile birlikte başlayan krizin ardından sular durulmadı ve istifa kararları art arda geldi. Söz konusu ayrılık kararlarının son halkasında ekonomi gazeteciliğinin önemli isimlerinden Erdal Sağlam, Şubat 2020’de dahil olduğu Cumhuriyet’e veda etti.

“Bugünkü yazı Cumhuriyet’teki son yazımdı” diyen Sağlam, devamında şu ifadeleri kullandı: “Aykut (Akkaya) başta olmak üzere giden arkadaşların geri dönmesini umuyordum ama olmadı.. Tüm Cumhuriyet gazetesi çalışanlarına ve okurlarına gösterdikleri yakınlık için çok teşekkür ediyorum.”

Kimdir?

1957 yılında Ankara’da doğdu. Türkiye Ortadoğu Amme İdaresi (TODAİE) Sevk ve İdare Yüksek Okulundan mezun oldu. Meslek hayatına 1984 yılında Dünya gazetesinde başladı. 1 yıl sonra Dünya Ankara Bürosu muhabirliğine geçti. Sırasıyla Dünya Ankara haber müdürlüğü, Hürriyet gazetesi Ankara ekonomi muhabirliği ve Hürriyet yazarlığı yaptı. Yeni Yüzyıl gazetesinde kısa süre temsilci yardımcılığından sonra Star gazetesi kurulunca Ankara temsilcisi oldu. Daha sonra Hürriyet’te yazarlığa döndü, aynı zamanda CNN Türk’te ekonomi programları ve yorumları yaptı.

2004 yılında transfer olduğu Hürriyet gazetesinden Temmuz 2019’da ayrılan Sağlam İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nin “En iyi ekonomi muhabiri” ödülü sahibidir. Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde “ekonomi gazeteciliği “ ve “uzman gazetecilik” dersleri verdi. Evli ve 1 çocuk babası.

(Medyaradar)

Exit mobile version