"Uçağı Ruslar düşürmüş!"

"Uçağı Ruslar düşürmüş!"

Suriye’nin Türk uçağını düşürmesininin ardından Ankara’nın önceleri  sessizliğe gömülmesi üzerine bir bilgi kırıntısına ulaşabilmek için çoğumuz televizyon, radyo ve intern..
İçimizdeki Ruslar

İçimizdeki Ruslar

Kozyatağı’ndaki ara sokaklarından birinde, ilk anda diğerlerinden farkı olmayan, bahçe içinde tek katlı bir yapı... Biraz kulak kesilince hiç de aşina olmadık bir müzik ister istem..
Ayıyla kafese girmek!

Ayıyla kafese girmek!

Suriye tarafından bir Türk uçağının düşürülmesi ve sonrasında yaşanan gelişmeler Ankara’nın “bölgesel süper güç” olma iddiasının sorgulanmasını zorunlu kılıyor.  
Esad'a gitmemek

Esad'a gitmemek

Gazeteciliğin en keyifli yanlarından biri “özel haber” yapmaktır. Bazen bir konu üzerinde uzun süre, kimi zaman aylarca uğraşır, sonuçta emeğinizin karşılığını alırsınız, elini..
Ahıskalı İbrahim

Ahıskalı İbrahim

Yıllar, yıllar önce Kırgizistan'da kaldığım oteldeki odamdan çıkarken kat görevlisi kadının yannda esmer bir gencin oturduğunu farkettim. Tam yanlarından geçerken kadın gence başıy..

Rusya'ya ayar!

Rusya'ya ayar!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın gelecek hafta Moskova’ya yapacağı ziyaret kuşkusuz, son dönemdeki en önemli ziyaretlerinden biri olacak. Bazı medya kuruluşlarının “sürpriz” ol..
Mavi Kovalar

Mavi Kovalar

İstanbul’da yaşayanlar, hele hele işiyle evi farklı yakalarda olanlar için malum, gündemde Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ndeki onarım, daha doğrusu çıldırtan trafik var.  Geçen ..
Kremlin'de ne oldu?

Kremlin'de ne oldu?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Moskova’ya günübirlik yaptığı ziyaret son yıllarda hızla gelişen Türk-Rus iliişkileri açısından son derece önemliydi.Şimdiye kadar benzer durum..
 Putin'in korkusu

Putin'in korkusu

Öyle görünüyor ki, yine Batılı’nın dediği olacak ve bir ülkenin lideri daha er ya da geç iktidarını bırakmak zorunda kalacak. Suriye’den gelen son haberlere bakılırsa artık Be..
Köfte, sucuk, "Pislik Esad" ve Moz

Köfte, sucuk, "Pislik Esad" ve Moz

Geçen hafta, İstanbul 19. Caz Festivali’nin kapanış konseri için Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nu dolduran binlerce kişi muhalif bir sanatçının sadece etkileyici performansına deği..