Putin gelecek mi?

Putin gelecek mi?

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in gelecek ayın ilk günlerinde Ankara’ya yapması beklenen ziyaret, son dönemde Türk-Rus ilişkileri açısından en önemli ziyaret olacak.Ama kritik s..
Doğal gazda kritik karar

Doğal gazda kritik karar

Henüz kamuoyuna ayrıntılı bilgi yansımadı ama haberler doğruysa Botaş’a ek altı milyar metreküp gaz ithal etme yetkisi verildi.İlk olarak enerjitime.com sitesinde yer alan habere göre,..
Arapsaçı

Arapsaçı

 Kabul etmek gerekiyor ki, Suriye lideri Beşar Esad Türkiye’nin sandığından çok daha dişli çıktı. Oysa Suriye’de çatışmalar başladığında herhalde Ankara Esad’ın bir ka
Şu hesapsız Türkler

Şu hesapsız Türkler

Kim ne derse desin, 1980’lerin sonundan başlayarak, yani neredeyse 25 yıldır Türkiye’yi “kurtaran” ülke Rusya oldu.Bu konuda bir hesap yapıldı mı bilinmez ama Türklerin Rusya pazar
AB trenini "sallamak"

AB trenini "sallamak"

“Soğuk Savaş” döneminde Sovyetler Birliği’nin nasıl yönetildiğini çok güzel özetleyen bir fıkra vardır:Komünist Parti Genel Sekreteri Leonid Brejnev’in içinde bulunduğu tren a..
MHP, Ruslar ve sağduyu

MHP, Ruslar ve sağduyu

Türkiye’de “Soğuk Savaş” yıllarında kendilerini “Ülkücü” olarak tanımlayan sağcıların popüler bir sloganı vardı: Komünistler Moskova’ya…İnsan ömrü için uzun, tarih ..
Bıçak sırtında dış politika

Bıçak sırtında dış politika

 Türkiye’nin Moskova’dan kalkan Suriye yolcu uçağını inişe zorlaması Rusya’ya karşı doğrudan bir “meydan okuma” amacı taşıyor.  Bu hareket aynı zamanda, Türkiye’nin..
Ruslar sırtımızdan mı bıçaklıyor?

Ruslar sırtımızdan mı bıçaklıyor?

Geçen haftanın sonuna doğru Birleşmiş Milletler’in (BM) merkezinin bulunduğu New York’tan Türkiye saatiyle gece yarısından sonra şaşırtıcı bir haber geldi.Haber, BM Güvenlik Konse..
"Esnek" kapitalizm!

"Esnek" kapitalizm!

İstanbul Deniz Otobüsleri’nin (İDO) geçen yıl özelleştirilmesiyle başlayan süreç yaşanan çok ilginç gelişmeler sonucu tam bir “deniz savaşı”na dönüştü.İstanbul Büyükşeh..
Putin Erdoğan'ı üzecek mi?

Putin Erdoğan'ı üzecek mi?

Türk medyasına henüz ayrıntılı haberler yansımadı ama Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin bir kaç hafta sonra Türkiye’ye gelecek.Tabii, ziyaret tarihi önceden belirlendi ama Putin tam..