Çankaya'ya Kremlin modeli

Çankaya'ya Kremlin modeli

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün basın başdanışmanı Ahmet Sever’in geçen hafta yaptığı önemli bir açıklama cumhurbaşkanlığı seçimi tartışmalarını aniden alevlendirdi. Se..
 Pasaportsuz Türkler

Pasaportsuz Türkler

Öncelikle, “orta sınıf”  kim?OECD satın alma gücü paritesine göre günde 10 doların üzerinde harcayabilecek durumda olanlar “orta sınıf”a dahil ediliyor. Yani, kaba bir hesapla a..
 II.Putin dönemi

II.Putin dönemi

Aslında bu, bir anlamda “taç giyme” töreni; zaten biraz da bu nedenle Putin’den, sanki Rus çarlarından söz edermiş gibi “II.Putin” diye söz edenler var. Değişen anayasaya göre P..
 Ne kadar demokrasi, o kadar dayak!

Ne kadar demokrasi, o kadar dayak!

Bir ülke kendi insanına neden fiziki-manevi şiddet uygular? Tabii, bir sürü neden sayılabilir ki, bunların arasında mutlaka öz güven eksikliği de vardır.Türkiye, hepimizin malumu olduğ..
 Kremlin'deki "ayı"

Kremlin'deki "ayı"

O gün bütün gözler Vladimir Putin’in üzerinde olacak; Kremlin’in seçkin konukları altın avizelerle süslü tarihi salona adımını attığı an ayağa kalkacak, yüzlerindeki hayranlık..
 Erdoğan Moskova'ya neden gidiyor?

Erdoğan Moskova'ya neden gidiyor?

Rus medyasına bakılırsa Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yakında Moskova’ya giderek Rusya lideri Vladimir Putin’le görüşmelerde bulunacak. Önce Rusya’nın Sesi Radyosu’nda yayınlanan..
 Hedef Türk AB'si

Hedef Türk AB'si

1991 yılında, o ana kadar ABD ile dünyayı yöneten iki devden biri olan Sovyetlerin yıkıntılarından tam 15 ayrı devlet doğdu; bunlardan beşinde, yani Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan, ..
 Yeşil-Siyah Devrim

Yeşil-Siyah Devrim

14 Nisan Cumartesi günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı Darüşşafaka Cemiyeti Olağanüstü Genel Kurulu’nda üyeler destek verirse okulun geleceğini etkileyecek öneml..
Türkler neden gülmez?

Türkler neden gülmez?

 Burada “yabancı”, daha çok tanıdık olmayan kişi anlamında kullanılıyor. Bir çok Avrupa ülkesinde ve özellikle ABD'nin güneyinde ister yabancı turist olsun, ister kendi vatandaş..
Adalet Çay Bahçesi

Adalet Çay Bahçesi

 Meydanın E-5'e yakın bölümünde bez afişe yazılmış tabelasıyla Adalet Çay Bahçesi var. “Çay bahçesi” lafın gelişi, üstü kapatılmış, büyük denebilecek, gecekondumsu bir ..