'Zehirli' medya

'Zehirli' medya

12 Kasım 2018 Pazartesi  |   Mentor

"Jailson'dan 3. ligde çok vardı."

"Frey'i komisyon için Comolli aldırmıştı çöptü."

"Sorun Cocu'da değildi, Fenerbahçe'nin kadrosu kötüydü."

Bunlar dün akşamki maç sonu itibarıyla "yalan" olduğu ortaya çıkan veya beceriksiz ve niteliksiz medya mensupları tarafından sadece günün rüzgarından faydalanıp reyting almak amacıyla söylenmiş safsatalar.

Bunlar spor yazarlığından çok ucuz çadır tiyatrosu gösterisi yapanlar falan değil, bayağı bayağı objektif geçinen güya tarafsız medya mensupları.

Daha da ilginci bu sinsi ve Fenerbahçe üzerinden reyting satmayı adet haline getirmiş objektif görünümlü  insanlara Fenerbahçe taraftarının inanıyor olması.

Ben bunları Fenerbahçe'nin muhteşem olduğu dönemlerden de hatırlıyorum: "Alex koşmazdı", "Daum eroinmandı" vs. vs. 

Bunlar "Onu çekme bunu çek" denildiğinde başını önüne eğen, Mehmet Ekici binbir düzenle tezgahla bir ticari mal gibi oradan oraya savrulurken görmezden gelen, çocukların canını kupaya değişen, sahtekarlıkları Spiegel taraftından ortaya çıkarılan futbol rezaletinde yer alanların gazetelerinden maaş alıp, kamuoyu oluşturmak için medyayı kullandığı bilinen sanal platformlardan maaşlı adamlar.

Umurumda değil istedikleri kadar kötü olsunlar, istedikleri kadar rezil olsunlar, istedikleri kadar alçalsınlar, beni üzen şey hala bu insanlara inanan ve Fenerbahçe'ye ihanet etmeyi alışkanlık haline getirmiş Fenerbahçeliler'in olması.

"Koeman'ı kovun."

"Reyes'i kovun."

Frey leş."

"Jailson çöp."

Harun kaleci değil."

Neustadter adam bile değil."

"Slimani kazma."

"HAK futbola ihanet."

Medya zehiri ile Fenerbahçe'ye ihanetin listesi uzayıp gider.

Ben "tam destek hep destek" gibi futbol taraftarlığı ile uyuşmayan romantizmleri sevmem, bunun gibi romantizmler Fenerbahçe'yi bugünkü hale getirdi, sorgulamadık, merak etmedik, ilgilenmedik, onlar da hayal satıp Fenerbahçe'nin içini boşalttılar.

Ama her performans bir zaman diliminde değerlendirilir, bu zaman diliminde performansı ölçülen kişi normalin çok dışında bir sonuç almamışsa ve başarısızlığı açık değilse (Mesela ırkçılık, cinsiyet ayrımcılığı, çalışma arkadaşlarına şiddet, inşaat mühendisinin ikinci katta inşattın yıkılmasına sebep olması, doktorun ilk ameliyatında hastaya ciddi zarar vermesi gibi ) genelde uygulanan süre 1 yıldır, çok gerekli durumlarda minimum 6 ay olabilir ama siz daha ikinci maçta Frey'i, Reyes'i, Jailson'u, Koeman'ı yuhalayıp ıslıklıyorsunuz, ders de almıyorsunuz, Alex'i bile ıslıkladınız.

Koeman ve takım iyi mi kötü mü bilmiyorum ama bir kısım Fenerbahçe taraftarının medya etkisinde olduğunu ve bağımsız düşünme yeteneğini kaybederek Fenerbahçe'ye büyük zarar verdiğini biliyorum.

Fenerbahçe'nin dinamiklerini anlamayan Fenerbahçeliler bunlar, daha önce yazdım tekrar yazıyorum anlatana kadar yazacağım. Bu ülkenin iki futbol markası var Fenerbahçe ve diğerleri, diğerleri Fenerbahçe olmadan bırak marka olmayı var olmayı bile başaramaz ama diğerleri sayısal olarak çok bu yüzden medya her zaman ve hep Fenerbahçe düşmanlığı satar, diğerleri alıyor sen bari alma Fenerbahçeli kardeşim.

Yine yeniden tekrar okuma, izleme, tıklama....