Yorgunuz Başkanım...

Yorgunuz Başkanım...

29 Ağustos 2019 Perşembe  |   Mentor

Ben Fenerbahçeli’yim önceliğim Fenerbahçe, daha önce söylediğim gibi münferidim ve öyle kalmak için de çok çaba gösteriyorum çünkü tribün grupları, taraftar grupları, kulübe yakınlaşıp yönetimin soyut bir kavram olmaktan çıkıp yüz haline gelmesi objektifliğinizi yıpratıyor.

Bin defa yaşadım bunu; "Fenerbahçe için babamı tanımam" lafı tam bir şehir efsanesidir, kulüple bağlantılı ilişkiler kurduğunuzda sizin Fenerbahçe'niz ete kemiğe bürünüyor ve o ilişkilerin içinde gerçeği unutuyorsunuz. Aslında hepsi çok iyi taraftar olan insanlar, kimseyi eleştirmiyorum ama bu insan olmanın doğasında olan bir zaaf engel olmak zor. O yüzden münferit Fenerbahçeli olmak bence daha objektif bir kavram.

Bunu niye yazdım?

Ali Koç maddi ve ekonomik olarak Fenerbahçe'yi ayağa kaldırıyor ve takdiri hak ediyor ama gerisi tam bir fiyasko, yaşananlara daha kibar bir isim bulamadım açıkçası.

Transfer konusu örneğin; ben onu aldı bunu aldı, şunu alsın bunu almasın diyecek yetkinliğe sahip değilim. Taraftar olarak kafam atar, duygusalım, kızınca saçmalama olasılığım yüksek ama biliyorum ki bu işin uzmanı değilim. Hiçbir taraftar da değil. Sosyal medyada acaba bir yere kapağı atıp  bu işten para kazanabilir miyim diyenler de değil. Ben işin iletişim yanındayım, aylardır Gustavo, Kolarov isimleri geçiyor son zamanlarda da Ben Arfa.

Alacaksan şimdiye kadar almalıydın ya da biz bunlarla ilgilenmiyoruz deyip beklenti oluşturmayacaktın, şimdi bu adamlar gelmezse en ufak bir sıkıntıda taraftar kontrolü kaybedip onların yerine aldığını düşündüğün adamlara saldıracaklar. Bildiğin göz göre göre gelen intihar vakası.

Denilebilir ki; 3-5 gazeteci manipülasyon yapıyor koskoca Fenerbahçe yönetimi 3-5 gazetecinin manipülasyonuna engel olamıyorsa zaten yetkinliği tartışmalı hale gelir.

Bir de Volkan Demirel ve Mehmet Ekici konusu var...

Volkan Demirel'den zerre kadar haz etmem, hak etmediği milyonlar dolar aldı, onun yüzünden en az üç şampiyonluk kaybettik ama ne olursa olsun yıllarca Fenerbahçe kalesini korudu, formasını giydi eğer kadroda düşünmüyorsan sezon başında söylersin biter.

Ben Volkan Demirel'e jübile yapılmasına karşıyım çünkü jübile hak edilmeli, Alex gibi, Lefter, Can gibi her sahada futbolcu kovalayana jübile yapamayız.

Ama konu lastik gibi uzadı, ya uzatma ya da uzamasına neden olan bir gereklilik varsa açıkla, bu konu da tam bir iletişim felaketi.

Bir de Mehmet Ekici var... Mehmet Fenerbahçe'ye gelmek için fedakarlık yaptı, Fenerbahçe de karşılığını verdi ama olmadı. Fenerbahçe tekaüt kulübü değil elbette başarılı olmayan katkı sağlamayan gider ama adama lig başladıktan sonra "kulüp bul" demek vefasızlığın da ötesinde mobbing resmen.

Başkanım sportif başarısızlığın yanına bir de iletişim ve vefa başarısızlığı eklediniz umarım bu sportif stajınız artık daha uzun sürmez çünkü yormaya başladınız, zaten çok yorgunduk daha fazla dayanılır mı bilmem...