Yerel seçim manşetleri

Yerel seçim manşetleri

1 Nisan 2019 Pazartesi  |   Günlük

Gazeteler, yerel seçim sonuçlarını şu manşetlerle duyurdu:

Sabah: Cumhurbaşkanlığı sistemine güvenoyu... Erdoğan'ın 15. zaferi.

Hürriyet: Balkondan Yüzde 52 Mesajı

Milliyet: Seçim bitti reform zamanı… Yerel seçimlerde demokrasi sınavını başarıyla veren Türkiye’de seçimsiz 4.5 yıl sürecek bir reform ve kalkınma dönemi başladı. 

Sözcü: Ankara 25 yıl sonra CHP’ye geçti, İstanbul ise 1 Nisan şakası gibi.... YSK'nın bir türlü açıklamadığı İstanbul seçim sonuçlarına Ekrem İmamoğlu gece boyunca 9 kez itirazda bulundu. İmamoğlu yaklaşık 25 bin oyla seçimi kazandığını ifade etse de henüz YSK'dan bir açıklama gelmedi. Ve son olarak YSK'ya ait seçim sayfasının sosyal medyada paylaşılan fotoğrafları ise Millet İttifakı adayının iddialarını doğrular nitelikte olduğu görüldü 

Yeni Şafak: Cumhur kazandı, zafer Türkiye’nin… FETÖ, PKK ve patronları el birliği ile Türkiye’yi durdurmak için bir oyun kurdu. Onlara göre 31 Mart, Erdoğan’ın ve Türkiye’nin çöküşünün başlangıcı olacak, hemen ardından bir sonraki adıma geçilecekti. Türkiye sağlam durdu ve çokuluslu oyunu bir kez daha bozdu. AK Parti ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı kesin zafer kazandı. 15 Temmuz ruhu, dimdik ayakta. 

Cumhuriyet: Tek adama uyarı… İmamoğlu “hakkımı yedirmem” dedi, YSK ve veri girişini durduran AA’yı uyardı: Kazandık biliyorum. 


Star: Cumhur İttifakı’nın 31 Mart zaferi 

Akşam: Cumhur kazandı 

Yurt: Yıllar sonra gelen başarı… Adam kaybetti 

Güneş: Türkiye beka dedi 


Türkiye: Cumhur İttifakı oy değil koltuk kaybetti. 31 Mart sürprizi 

BirGün: Baskı ve zorbalık değil umut kazandı 

Evrensel: Açık oy cinayeti 

Karar: Değişim seçimi