'Yazmak için zemin kalmadı'

'Yazmak için zemin kalmadı'

5 Temmuz 2019 Cuma  |   Günlük

Demirören Medya Grubu'nun amiral gemisi Hürriyet Gazetesi'nde yaprak dökümü devam ediyor. 25 yıla yakın süredir gazetede muhabir ve köşe yazarlığının yanı sıra CNN Türk'te ekonomi programları ve yorumları yapan Erdal Sağlam, "artık yazmak için uygun zemin kalmadığı" gerekçesiyle Hürriyet Gazetesi ile yollarını ayırdığını açıkladı. 

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Vahap Munyar'ın ricasıyla açıklama yapmak için bugünü beklediğini belirten Sağlam sosyal medya hesabından şunları yazdı: 

"Artık yazmak için uygun zemin kalmadığı düşüncesiyle bugün itibariyle Hürriyet'ten ayrılmış bulunuyorum. Bu süreçte olumlu-olumsuz eleştirileriyle katkı veren okuyucularıma ve tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Yeni mecralarda buluşmak üzere... Yaklaşık 25 yıldır gazetem Hürriyet'te muhabir ve ekonomi yazarı olarak görev yaptım. Ancak Mayıs ayı başından itibaren köşe yazısı yazma imkanım kalmadı. Eski arkadaşım Genel Yayın Müdürü'müz Vahap Munyar'ın ricası nedeniyle açıklama için bugünü bekledim."

Kimdir? 

1957 yılında Ankara'da doğmuştur.  

Türkiye Ortadoğu Amme İdaresi (TODAİE) Sevk ve İdare Yüksek Okulu mezunudur.  

Meslek hayatına 1984 yılında Dünya gazetesi İstanbul Merkezinde başladı. 1 yıl sonra Dünya azetesi Ankara Bürosu muhabirliğine geçti. Sırasıyla Dünya Ankara Haber müdürlüğü, Hürriyet Ankara Ekonomi Muhabirliği ve yazarlığı yaptı.  

Yeni Yüzyıl Gazetesinde kısa süre Temsilci Yardımcılığından sonra Star Gazetesi kurulunca Ankara Temsilcisi oldu.Daha sonra Hürriyet Gazetesi Yazarlığı’na geri dönerken aynı zamanda CNN Türk’te ekonomi programları ve yorumları yaptı.  

2004 yılından buyana Hürriyet yazarlığı yapan Sağlam İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinin “En iyi ekonomi muhabiri” ödülü sahibidir.  

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesinde “ekonomi gazeteciliği “ ve “uzman gazetecilik” dersleri verdi. Evli ve 1 çocuk babasıdır. 

(Medyaradar)