Yalnızlık Aşktır

Yalnızlık Aşktır

10 Şubat 2018 Cumartesi  |   Günlük

Danimarka'da yaşayan gazeteci ve şair Erdal Çolak'ın "Yalnızlık Aşktır" şiir kitabı piyasaya çıktı. Medya Günlüğü'nde de yazıları yayınlanan Çolak, kitabı için şunları söylüyor:

"Yaşama karşı barışık insanların işi değildir şiir. Şiir yazmak, roman, öykü yazmaktan çok daha zordur. Her şiir bir kitabın özeti gibidir. Benim şiirlerimde yalnızlık, insanın varoluşu ve özgürlüğünü anlama bakımından önemli bir kav- ramdır. Yalnızlık, insan duygusunun en derindeki gerçeği ile yüzleşmesidir. Şiirlere merak sarmanın, benim hayatımda önemli bir yeri var. Kendimi özgür hissettiğim şiirlerimi okurken, yazarken bana mutluluk, huzur; iç dünyama güzellik, derinlik, ahenk kattığı için şiir yazıyorum..

Şiirlerimdeki yalnızlık duygusu, bana birileri tarafından verilmedi; ben yalnızlığı yaşamsal bir tercih olarak istemişimdir. Yalnızlık duygusunun kalbimde bıraktığı izlerden yola çıkan bir kitap... Şiirlerimi duygusal, düşünsel olarak Yalnızlık Aşktır kitabımda toplamaya çalıştım.

Yalnızlık, benimle olan, benden beslenen, hakim duyguların ortaya koyduğu; duyguların meydana getirdiği Yalnızlık Aşktır kitabının oluşmasına imkan verdi. Şiirlerimde benim yine, ben beni anlatmaya, tanıtmaya çalıştım; sizlere. Sizleri bir parça düşündürebilir sorgulatabilirsem; hayatı şiirlerimle ne mutlu bana..."