Vizyon liginde küme düşürdün

Vizyon liginde küme düşürdün

3 Ocak 2019 Perşembe  |   Mentor

Başkanım, Fenerbahçe sezon sonunda küme düşer mi bilmem ama değer ve vizyon liginde bizi çoktan küme düşürdün... 

Bizim senden önce en büyük şikayetimiz kalenin önüne dizilip gol atmayı düşünmeyen ilkel futbol anlayışıydı. Madem bu futboldan bizim kadar rahatsız değildin, bunun sorumlularını ilk gün kovmayı düşünmüyordun, kırılmasın diye yardımcılarının Fenerbahçe'yi sabote etmesine bile engel olmayacaktın, neden bize "tam zamanı" deyip değişim vaat ettin? 

Biz gündelik politikalardan, liyakat göstermediği halde ahbap çavuş ilişkisi ile makam mevki işgal edenlerden, bugün öyle deyip yarın unutanlardan, futbol ağalığı ile futbolculuğu karıştıranlardan, taraftar goygoyu ve holiganlık ile Fenerbahçe'nin paralarını utanmadan cebine atanlardan bıkmıştık ama sen bize değişim yerine ilkesizliği verdin. Ceza verdin, her şey aynı iken affettin, "bu ne perhiz bu ne lahana turşusu" dedirttin. Biz zaten senden önce de her gün böyle söylüyorduk, bizi değişim diye niye aldattın? 

Bundan önce çıkıp mevcut hocası için; "Hiçbir şey yapmadı benim aslan hocamın taktiği ile şampiyon oldu" diyen ama Fenerbahçe'den alacağı  üç beş kuruş için o hocanın yüzüne bakıp ekibinde  futbol oynamayı kabul eden birini affetmek hangi vizyon, hangi değişim, hangi yeniden Başkanım? 

Arkasından "Bir halt etmedi, kendisi benim hocamın hakkını yedi yoksa kendisi beceriksizdir" demeye getiren onun yaptıkları ile şampiyon oldu diyen bir adamı kendi ekibine futbolcu olarak kabul eden bir ilkesizliğin neresinde değişim var Başkanım? 

Bu iki ilkesizliğin içerde birbirini yemesi ve ikinci yarıyı da çöpe atmamız mı yoksa hiç risk alacak durumumuz yokken böyle bir çatışma ortamı yaratan strateji mi vizyon dediğin şey Başkanım? 

Sevgili Başkanım, Fenerbahçe'ye para dışında vereceğin şeyler bunlardan ibaret ise hemen istifa et ve yönetimi senden öncekilere devret çünkü onlar ilkesizlik ve vizyonsuzlukta seni çok geride bırakır.