Villar, TFF ve Fenerbahçe

Villar, TFF ve Fenerbahçe

18 Temmuz 2017 Salı  |   Mentor

Daha önce yazdığım gibi UEFA çetesinin önemli ayaklarından biri İspanya Futbol Federasyonu Başkanı Angel Maria Villar tutuklandı.

Tutuklanma gerekçesi olarak İspanyol polisi ve yargı yetkilileri İspanya Futbol Federasyonu kaynaklarının Villar'ın federasyon başkanı olarak seçilmesi için kanunsuz kullanımı ve bu amaçla sahte belge düzenlenmesi veya belgelerin kasıtlı olarak bozulmasını gösteriyor. (Avrupa'da tutuklamanın ciddi bir adli tedbir olduğunu ve tutuklananların çok büyük oranda mahkum olduklarını da söyleyelim.)

Ancak sosyal medyada bu soruşturmanın UEFA ile ilgisi olduğu da konuşuluyor.

Villar'ın futbolda bir suç baronluğu kurduğu ve bundan yasadışı kazanç elde ettiği Avrupa basınında çok uzun süredir konuşuluyordu. Ayrıca oğlu hakkında da babasının gücünü kullanarak bir dizi kanunsuz çıkar sağlama iddiası vardı.

Villar deyip geçmeyin FIFA ve UEFA'nın en önemli adamı.

O kadar güçlü ki FIFA'da Dünya Kupasının yapılacağı ülkenin rüşvetle belirlendiği iddialarını soruşturan uyuşturucu baronları ve rüşvetçi siyasetçilerle gözünü kırpmadan mücadele eden ünlü Savcı Michael J. Garcia'ya gerçekten bu soruşturmayı yapacak kadar güçlü müsün, kendi iyiliğin için bu soruşturmayı bırak diyebiliyor.

Bu Villar ve oğlu bize de hiç yabancı değil, Fenerbahçe soruşturmasında UEFA Disiplin Kurulu Villar'a bağlı idi, oğlu da bizim şu ünlü Palacios'un çalıştığı ofisin sahibi idi. Hatırlarsınız ilk UEFA müfettişi Fenerbahçe'yi suçlayacak yeterli delil yok dediği için değiştirilmiş ve yerine tecrübesiz Palacios atanmıştı ve Palacios Fenerbahçe'ye karşı adeta şahsi kini varmış gibi hareket etmişti, işte o Palacios bu Villar'ın oğlunun bürosunda çalışıyor.

Sadece UEFA disiplin kurulu Villar'a bağlı iken onun oğlunun ofisinde çalışan birinin UEFA müfettişi olması bile başlı başına bir hukuk skandalı ama zaten o dönemde UEFA böyle bir yerdi, çöp haline gelmiş, yarattıkları futbol baronluğu ile ceplerini doldurmayı ve suç işlemeyi alışkanlık haline getirmişlerdi , belki yeni dönemde düzelir ama konumuz bu değil. 

Bu Villar ve oğlu Fenerbahçe verilen cezanın baş aktörleri,bununla da kalmıyor o dönemde TFF ve Galatasaray'da yöneticilik yapmış bazı isimlerin de çok yakın dostu, o dönemde bu isimler UEFA'da önemli görevlere atanmışlardı. Yani Fenerbahçe ceza aldığında önce TFF yöneticiliği yapan sonra Galatasaray'da yönetici olan bu isimler Villar ve oğlu ile yakın dosttu. Bunu ben söylemiyorum, Villar ile yakınlıklarını böbürlenerek kendileri anlatıyordu. 

Bitmedi; Fenerbahçe'ye kumpas iddianamesinde Trabzonspor avukatlarının İspanya ile irtibatlı oldukları yer alıyor, telefon numarası bile var.

Şüpheliler ALİ ÇELİK ve Halil İbrahim KOCA: Avukat Halil İbrahim KOCA, 17 Aralık soruşturması nedeniyle tutuklanan Rıza SARRAF'ın evvelden beri avukatlığını yaptığı, Rıza SARRAF tutuklanınca cezaevine giderek o dönemde Başbakan olan Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN aleyhinde savcılığa ek ifade vermesi hususunda iknaya çalıştığı, eğer Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN aleyhinde ek ifade verirsen Cumhuriyet Savcısı Celal KARA ile görüşür seni evine gönderirim diyerek FETÖ/PDY Terör Örgütünün istediği şekilde Başbakan aleyhinde ifade vermeye ikan etmek istediği, bu şekilde örgüt üyesi olan ve örgütün düzenlemiş olduğu 17 Aralık soruşturması olarak geçen soruşturmaya delil olabilecek şekilde tutuklanan Rıza SARRAF'ı dönemin Başbakanı aleyhinde ifadeye zorladığı, avukat Halil İbrahim KOCA yine örgütün Fenerbahçe kulübünü ele geçirmeye yönelik yapmış olduğu soruşturmada gözaltına alınan kişilerin avukatlığını yaptığı, Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri ŞENER için Trabzonspor hesabından avukatlık ücreti olarak ödendiği, şüpheli Halil İbrahim KOCA ile Ali ÇELİK'in ortak avukatlık yaptıkları, bu şekilde Trabzonspor kulübünden Ali ÇELİK ve Halil İbrahim KOCA 700.000 Dolar para aldıkları, her iki şüpheli avukatın da diğer örgüt üye ve yöneticileri gibi İspanya ülkesine ait 34639890438 numaralı telefonla irtibatlı oldukları, şüpheliler FETÖ/PDY Terör Örgütünün diğer dosyasında delil üretmeye çalıştıkları, yine örgütün kurguladığı, şike dosyasında vekalet ücreti adı altında yüksek miktarlarda para aldıkları, bu şekilde hem suç ve delillerini uydurarak kişiler hakkında gözaltı ve tutuklama kararı aldıran örgüt, tutuklanan ve gözaltına alınan kişilerden tahliye olabilmeleri umuduyla para tahsiline başladıkları, şüphelilerden Halil İbrahim KOCA'nın firari olduğu anlaşıldığından...

Şimdi de Villar ve oğlu İspanya'da "rüşvet" suçu ile tutuklanıyor. Bu Villar Fenerbahçe tarafından suçlanan eski TFF ve Galatasaray yöneticileri ile yakın dost, bitmedi Trabzonspor avukatlarının İspanya ile ilişkileri var, bu kadar tesadüf olmaz, en azından aydınlatılması gereken çok ciddi soru işaretleri var.

Sonuç; gerek Fenerbahçe'ye kumpas yargılamasını sürdüren mahkeme ve savcı gerekse Fenerbahçe kulübü İspanyol makamlarından bu telefonun sahibi, Villar, Villar'ın oğlu, FETÖ/PDY ilişkileri ve para trafiği hakkında bilgi istemelidir.

Fenerbahçe; İspanya'daki soruşturmaya katılma talebinde bulunmalı ve soruşturma döneminde UEFA disiplin kurulunun Villar'a bağlı olması, dava dosyasında Villar'ın oğluna bağlı ofiste çalışan Palacios'un müfettiş olması ve her ikisinin rüşvet suçlaması nedeniyle tutuklanmış olmaları nedeniyle UEFA'dan yargılamanın yenilenmesini talep etmelidir.

Rüşvet aldığı iddia edilen Disiplin Kurulu'nun bağlı olduğu  bir UEFA İcra Kurulu üyesi ve yine rüşvet aldığı iddia edilen oğluna ait ofiste çalışan bir UEFA müfettişinin görev yaptığı dosyanın hukuken sağlıklı olmadığı ortadadır, üstelik sürekli Fenerbahçe'yi suçlayan Trabzonspor avukatlarının Trabzonspor'dan çok yüklü para aldıkları ve İspanya ile irtibatta oldukları tespit edilmişken bu durum daha da ciddi bir hukuk skandalı oluşturmaktadır.

Fenerbahçe Yönetimi UEFA'ya başvurarak soruşturmanın yenilenmesini talep etmeli, kabul edilmediği takdirde UEFA aleyhine İsviçre mahkemelerinde  dava açmalıdır.

Ayrıca Fenerbahçe veya davaya taraf olan yöneticileri kumpas davasının görüldüğü mahkemeye başvurarak İspanya'daki soruşturmanın Türkiye ile ilgili olarak ele geçen delillerinin talep edilmesini sağlamalıdır.