Vedat Milor ve menemen anketi

Vedat Milor ve menemen anketi

26 Ağustos 2018 Pazar  |   Köşe Yazıları

Vedat Milor"un birkaç gün önce twitterda yaptığı anket, başta sosyal medya olmak üzere her kesimde tartışıldı. Bilmeyenler için yazalım, anket aynen şöyleydi;

"Belki Twitter'da dünyayı kurtarmak mümkün değil ama en azından en büyük gastronomik problemimize(!) hemen burada noktayı koyabiliriz. Menemen soğanlı mı olur soğansız mı?"

Ankete yaklaşık 500 bin kişi katıldı, uzun süre başabaş giden anketi yüzde 51 ile "soğanlı" diyenler kazandı. Anket boyunca soğanlı diyenlerle, soğansız diyenlerin kapışması gerçekten ilginçti. Yaptıkları menemenin fotolarını atanlar, tarif verenler, menemen yapılan mekan ve işletme adını yazanlar, yani ne ararsan vardı.

Anket süresinde ve bitiminde konu ile görüş belirtmeyen neredeyse kalmadı. Bir çok ünlü de bu konuya müdahil oldu ve benzer anketler düzenlemeye çalıştı. Forumlar, sözlükler  konu ile ilgili sayfalarca farklı görüşlerle doldu, tartışmalar uzadıkça uzadı.

Ben işin soğanlı/soğansız kısmında değilim. Nasıl seversen öyle yaparsın, ister soğanlı, ister sarımsaklı. O senin zevkine kalmış bir iş.

Ancak bu anketin altına veya farklı sosyal medya ortamlarında yazılan yazılardan bazıları gerçekten çok ilginçti. Sizlere onlardan bir kısmını derlemeye çalıştım.

İşte ortaya çıkan sonuç; 

"Vedat Bey, ülkenin kritik konulardaki %51-%49 sorunsalının daha da genel bir durum olduğunu anlamaya başladık, teşekkürler."

"Abi açılan sandık hala %98. Sabaha kadar bekleyelim"

"Hocam sandıkları terk edelim mi artık "

"Bizim kaderimiz hep %51 ile yenilmek mi?"

"Al işte yine %49'la kaybettik bıktım artık bu ülkede muhalif olmaktan bir kere de kazanan tarafta olayım ya"

"Ben de 16 yıldır kazanmaya alışmıştım, ilk defa kaybediyorum, hemde 1 puanla, Allah size sabır versin çok fenaymış gerçekten "

"Son dakikaya kadar pes etmeyeceğiz gerekirse uykusuz kalıcaz ama bu seçimi kaybetmeyeceğiz bütün avukatlar dışarda bekliyor gerekirse twitter'ı işgal edeceğiz"

"Bir de menemenin domatesi rendelenmeli mi doğranmalı mı anketi isteriz. Soğanından daha önemlidir bence."

"Hacı abi ülke ikiye bölündü senin damak zevkin yüzünden... az önce tartışma çıktı otobüste"

"Vay arkadaş burada da 51'e 49 oy oranları var. Soğancılar önde. Bu nasıl iş ? Menemen konusunda bile ikiye bölünmüşüz. "

"Daha Çankaya ve İzmir oy vermedi, soğansız için hala umut var! Son 3 saat!"

"Vedat bey, ülkenin kaos gündemini değiştirdiniz resmen. Köyde bile küfürlü bi şekilde bu tartışılıyo şu an "

"Biz bazı insanları kendimizden görüyoruz, ayrı bir seviyoruz. Vedat Milor da onlardan biri. Adam sosyal medyayı tam olarak ikiye böldü"

"Kırsaldan gelen oylar artık makası kapatmaz. Soğanlı kazanmıştır arkadaşlar."

"Vedat Bey dış mihrak gibisiniz bizi kutuplaştırıp çekildiniz aradan"

"Levent Gültekin'in acilen soğanlı ve soğansız menemen severleri hep birlikte kucaklayıcı bir yazı yazması gerek."

"%51'lik kısımda yer alıp kendimi akp'li gibi hissettiğim anket.."

"2005'ten beri oy kullanma hakkına sahibim ve ilk defa bir seçimin kazananı tarafındayım. Bu  güç zehirlenmesine istinaden %49'a söyleyeceğim tek şey, soğansız menemen istiyorsanız yallah Arabistan"a."

" Bunlar manipülasyon arkadaşlar, tezgahların başından ayrılmayın daha soyulmayan soğanlar var"

İşte böyledir yurdum insanı...

Nasıl severseniz öyle yapın menemenizi, yeter ki ağzınızın tadı bozulmasın... Kalın sağlıcakla...