Ünal Karaman:Veda etmesini bilmek

Ünal Karaman:Veda etmesini bilmek

31 Aralık 2019 Salı  |   iyi

Çalıştığı iş yerinden ayrılanlar, özellikle ayrılmak zorunda kalanlar karmaşık duygular içinde olur. Kimi buruktur, kimi üzgün, kimi kırgın, çoğunlukla da öfkeli. 

Belki görevini hakkıyla yapamadığı için işten çıkarılmıştır, belki aslında işinde başarılıdır ama  mesela "torpilli" birisi ayağını kaydırmıştır ya da belki gerekçe sadece ekonomiktir. 

Nedeni ne olursa olsun ayrılıklar zordur. O anda yaşanan olumsuz duygularla kimi hiçbir mesai arkadaşının elini bile sıkmadan ayrılır iş yerinden, kimi kapıyı çarpar çıkar, kimi de öfkesini bastırmaz avaz avaz bağırır. Hepsi kendine göre haklıdır. 

Kimi de yaşadığı hayal kırıklığını bastırır, güzel veda etmek ister yıllarca çalıştığı, ekmeğini kazandığı iş yerine... 

Trabzonspor’da Teknik Direktör Ünal Karaman’la kulüp yönetimi arasında aniden bir kriz patlak verdi. Belki de için için süren bir krizdi ama zirve noktasında medyaya yansıdı. 

Dedikodular dışında Karaman’ın ayrılığıyla sonuçlanan krizin gerçek nedenini bilmiyoruz, hangi tarafın haklı, hangi tarafın haksız olduğunu da. Zaten konumuz bu değil...

Ama Karaman öyle bir ayrılık açıklaması yapmış ki, insana ister istemez “veda böyle olmalı” dedirtiyor: 

“Kayserispor maçının akabinde Yönetim Kurulu tarafından teknik direktörlük görevimin sona erdirildiğine dair alınan karar, tarafıma tebliğ edilmiş ve bu durum tarafımdan anlayışla karşılanmıştır. 1990'da tesislerinin kapısından sporcu olarak girdiğim, zaman içerisinde 'Dozer Cemil' gibi takım kaptanlığını yapma şerefine mazhar olduğum, 19 aydır teknik direktör olarak hizmet ettiğim Trabzonspor’daki görevimden bugün itibarıyla ayrılmış bulunmaktayım. Geldiğimiz bu noktada hadiselerin tafsilatını tartışmanın, gönül verdiğimiz, Trabzonspor camiasına zarar vereceği kanaatindeyim. Meslek ahlakı anlayışım gereği bugün 'Ünal Karaman'a düşen İsmail tevekkülü ve teslimiyeti'dir. Sayın Ahmet Ağaoğlu ve yönetime, teknik kadrodaki arkadaşlara, kulüp personeline ve tüm oyuncularıma teşekkür ederim.” 

Kısacası, kırmadan dökmeden de veda etmek mümkün…