Trabzonspor'un sorgulaması gereken

Trabzonspor'un sorgulaması gereken

27 Ocak 2020 Pazartesi  |   Mentor

Ülke olarak Trabzon'un sömürgesi haline geldik, ülkenin tüm olanakları Trabzon için seferber edilmiş durumda. Geriye kalanlar ise onların kölesi, mikro milliyetçilik ve buna bağlı ötekileştirme almış başını gidiyor. 

Gazeteleri var, 5 tane bakanları var, milletvekilleri var, var oğlu var; devlet içinde devlet olmuşlar. 

Milliyetçilikleri o kadar ırkçı bir hale gelmiş ki, tüm Fenerbahçeli çocukları bile "öteki" gören mensupları var, üstelik bu adam belediye başkanı, utanç verici.  

Fenerbahçelileri öldürmeyi deneyip ülkenin en çok taraftarına sahip 30 milyon insanı temsil eden bir kulübe yapılan silahlı saldırının faili hala meçhul. Bundan sonrası Fenerbahçelileri sokaklarda tek tek avlayıp öldürmektir.  

Kural kitap tanımıyorlar devletin yönetimini ellerine geçirmişler, hiçbir hukuk kuralı onlara işlemiyor. 162.000 TL'ye futbolcu oynatıyor, 250.000 TL'ye teknik direktör çalıştırıyorlar. 

Trabzon Futbol Federasyonunda  o kadar etkin ki, federasyonun başkanı federasyonu yönetmekten aciz. "Trabzon Futbol Federasyonu" haline gelmiş, çalışan insanlar gözlemci ve hakem raporunda olmayan suçlar yaratıp keyiflerine göre futbolcuları cezalandırmaya çalışabiliyorlar. 

Fetö'ye kurumsal hesaptan 700.000 dolar ödüyorlar, kimse görmüyor. 

En son deprem konusunu istismar ettiler. Olayın faili meçhul ama fayda sağlayanı belli: Trabzonspor. 

Talepleri olmamışmış da bilmem neymiş. Yeni Malatyaspor Başkanı diyor ki: "Futbol Federasyonundan beni aradılar, Trabzonlu yabancı futbolcular korkuyor gelmek istemiyor o yüzden maçın iptalini isteyin dediler. Biz oynamak istedik ama maçı iptal ettiler." 

Deprem yalanının arkasına sığınıp televizyonlarında saatlerce Fenerbahçe'ye küfrettiler. Deprem konusunda çok duyarlı olduklarını belirtip depremzedeler için hiçbir şey yapmayarak asıl amaçlarının deprem ve acı tacirliği üzerinden çıkar sağlamak olduğu ortaya çıktı. O arada "boykot" diye kendilerini yırttıkları Fenerbahçeli Acun Ilıcalı depremzedeler için 50 milyon TL topladı. 

Fetö'ye 700.000 dolar gönderenler Fenerbahçe'ye küfretmek dışında Elazığ'a ne katkıda bulundular acaba? 

Yaşamını televizyonlarda muza oral seks yaparak kazananların 100 bin aileye doğrudan iş veren, ülkedeki insanların en az yarısının ekmeğinde tuzu olan adama saldırabildiği bir ülkede yaşıyoruz. Türkiye'nin en çok ihracat yapan grubu, ülkenin ekmeğinde, aşında katkısı var ama küfür serbest, üstelik küfreden adamlar da yaşam boyu ülkeye çivi çakmamış. Utanılacak bir durumdayız. 

3 puan için depremzedelere moral olabilecek bir etkinliği bile depremzedeye çok gören, onun yerine depremi ülkeyi birbirine düşman etmek için kullanan bir zulme şahitlik ediyoruz. 

Yakında tüm Fenerbahçelileri toplayıp toplama kamplarında yakmayı planladıklarını düşünüyorum. Açıkçası ülkede bunu yapmalarına engel olacak güç yok, daha doğrusu var da engel olacağından endişe ediyorum. Daha önce denemediler mi, hala faili meçhul. Yarın ellerinde silahlarla Fenerbahçeli avına çıkacaklar, kim engel olabilir ki, tüm devleti ele geçirmişler. 

Bundan sonra yönetiminde ve önemli noktalarında Trabzonlu olan hiçbir siyasi partiye oy vermeyeceğim. Ben özgür ve bağımsız bir ülkede yaşamak istiyorum, Trabzonluların ayrıcalıklı, "diğerlerinin" maraba olduğu bir ülkede yaşamak için doğmadım. 

Son söz; Trabzonlular gerçekten mantıklı düşünseler 1975-1984 yılları arasında 6 kere şampiyon oldukları halde 1990 sonrası neden hiç şampiyon olamadıklarını sorgularlar. 1990 sonrası yıllar Ulusoy, Ağar dönemleridir ve konunun Fenerbahçe ile hiç ama hiç ilgisi yoktur...