'Toplama kampındaki' Fenerbahçe

'Toplama kampındaki' Fenerbahçe

18 Mart 2018 Pazar  |   Mentor

Ben Fenerbahçeli'yim ve farklı olmakla övünürüm; farklılığımız çok kazanmak, çok şampiyon olmak ve çok olmaktan kaynaklanmaz. Bu unvanların hepsine sahiptir Fenerbahçe, 28 şampiyonlukla henüz kimsenin adını anmaya bile cesaret edemediği bir zirvenin sahibi olmasına rağmen biz Fenerbahçeliler terbiyeli ve saygılı olmakla övünürüz.  

Bizim de unutulmazlarımız var, hem de FETÖ/PDY gölgesi ve polisi ile kirletilmemiş.

Yıl 2007... Fenerbahçe'nin 100. yılı... Fenerbahçe şampiyonluğu garantilemiş, üstelik Galatasaray FETÖ/PDY kuşatması altında değil. Başkanı ve yöneticileri esir edilmemiş ama Fenerbahçe gerçekten bir büyüğün yapması gerektiği gibi yaparak Galatasaray'a saygısını gösteriyor ve kupa almayı kendi isteği ile sahasındaki maça erteliyor.

Yıl 2012... Fenerbahçe ülkeyi yok etmek isteyen FETÖ/PDY kuşatması altında Başkanı ve yöneticileri esir edilmiş, binlerce FETÖ/PDY polisi stadı kuşatmış, Fenerbahçe Nazi Almanya'sındaki Yahudi muamelesi görüyor, tartışmalı bir maç sonrası Galatasaray şampiyon olmuş ama tüm bu çirkin şartlara rağmen Galatasaray Fenerbahçe'nin onlara gösterdiği saygıyı gösterememiş ve gerçekten rakibe saygısızlık açısından tarihe geçmişler.

İki olay iki tavır karar sizin.

Fenerbahçe'nin de çok unutulmazı var,

Ali Sami Yen Stadının derbi hikayesi bir Fenerbahçe mağlubiyeti ile bitti, artık Ali Sami Yen yok, bir daha hiç olmayacak. Ali Sami Yen'de  Galatasaray-Fenerbahçe maçı oynanmayacak ve Galatasaray'ın müthiş başarılar kazandığı o stadındaki derbileri Fenerbahçe mağlubiyeti ile terk ettiğini kimse unutmayacak.

Dahası var... Seyrantepe Türk Telekom Stadyumu Galatasaray'ın yeni stadı bu statta ilk yenilgiyi Fenerbahçe'den almış, hatta Galatasaraylı dostlarımız bu ölümsüz anı desibel rekoru kırarak tarihe bir ayrı nakşetmişler. Asla tekrarlanmayacak bir hikaye unutulmaz mı? Unutulmaz.

Bitmedi Galatasaray'ın 100. yılı... Şampiyonluk kupasını Fenerbahçe kazanmış ama hiçbir Fenerbahçeli'den çıkıp "Bizim unutulmazlarımız var" cümlesini duyamazsınız çünkü bir Fenerbahçeli Galatasaray rekabeti ile yaşamaz çünkü Fenerbahçe'nin tek rakibi kendisidir, o yüzden rakibinin 100. yılında şampiyon olmaktan bir kahramanlık hikayesi çıkarmaz, çıkarmaya çalışmaz.

Ama bu ülkenin en çirkin kurumu medyadır, kuşatma altındaki Fenerbahçeli bebelerin ölüm riskinden arsızca, utanmazca, vahşice, vicdansızca görmezden gelirken unutulmaz lafını manşete çıkarır.

Bu ülkenin en çirkin kurumudur medya, Fenerbahçe'nin 2007 yılındaki nezaketini hatırlamaz ama 2012 yılında toplama kampındaki Fenerbahçe'nin acısından kahramanlık hikayesi üretir.

Ben sizin adınıza da utanıyorum...