TOKİ, Emre, Fetö

TOKİ, Emre, Fetö

29 Mayıs 2019 Çarşamba  |   Mentor

Komplo teorilerine prim vermem, iktidarın Fenerbahçe'ye savaş açtığı tezine hep mesafeli oldum. İktidar yüksek taraftar bağlılığına sahip bir kulübü neden karşısına alsın ki, mantığı yok bunun. 

Ancak artık Fenerbahçe'ye karşı hem medya hem de resmi kurumlardaki düşmanca tavır o kadar zirveye çıktı ki, başka türlü düşünmenin olanağı yok. 

Bence bu iktidarın sistemli bir politikası olmaktan çok iktidara aile bağları ile bağlı olan Trabzon lobisinin işi ve AKP'ye büyük zarar veriyorar. İktidarı kaybetmelerine neden olacaklar, elbette sadece Fenerbahçe olayı değil ama bu tür haksızlık ve taraf olma tabloları AKP'nin imajını önemli ölçüde hırpalıyor ve üstelik büyük bir ekonomik kriz varken çok açık ihlallerin herkesin gözü önünde yaşandığı bir lig AKP'ye büyük zarar verdi. Sayın Cumhurbaşkanı’nın bunlardan haberi olduğunu sanmıyorum ama büyük zarar gördüğü kesin.   

Düşünün, Fenerbahçe'nin Ataşehir'de 33 dönüm boş arazisi var. en az 250-300 milyon dolar eder ancak başka kulüplere yardım eden Emlak Konut A.Ş. (ki TOKİ iştirakidir yani devlete ait bir kurumdur) stadını devlete yük olmadan yapmış tek takıma üstelik de UEFA kriterleri konusunda sıkıntı çekerken yardım etmiyor. 

Emlak Konut A.Ş. demişken... Emlak piyasası patladı, projeler yaşama geçemiyor, peki Emlak Konut’un ödediği  500 milyon TL. tüyü bitmemiş yetim parası ne oldu? Karşılığında arsalar devletin mülkiyetine mi geçti mi yoksa bazı kulüplere vadesiz faizsiz avans mı sağlandı? 

Konu Fenerbahçe olsa milyonlarca defa sorulacak sorular başkaları olunca asla sorulmuyor. 

Örneğin Emre Belözoğlu Fenerbahçe'ye dönünce birden Fetöcülüğü sorgulanır oldu ama bu adam 15 yaşında bir çocukken nerede futbol oynadı ve 15 yaşında Fetö’ye nasıl bulaştı diye kimse sormuyor.  

Bunu yapanlar da güya muhalif, faşist darbeci aydınlar yani bir şeklide iktidar, muhalefet herkes Fenerbahçe'ye düşman. 

Fenerbahçe'ye karşı medyada ve diğer kurumlarda uygulanan politikalar ırkçılık boyutuna ulaştı. Artık onun karşısında kim varsa haklı, o haksız! 

Şu anda Fenerbahçe bu ülkenin kölesi durumunda, vurun abalıya durumunda, eline taşı alan fırlatıyor. 

Daha önce yazmıştım tekrar yazıyorum çünkü Fenerbahçe'nin doğası iyiyi, ileriyi, çağdaşlığı ve liderliği barındırıyor. Hakeminden medya mensubuna futbolcusundan teknik direktörüne TFF'de görev yapan iş adamına hepsi futbolu kendi çıkarı için kullanıp kitleleri algıya ve yalana boğup aradan kendi ceplerini doldurdukları için Fenerbahçe'yi sevmezler. 

Fenerbahçe kanaat önderidir, liderdir, yalnızdır, şampiyonluk kutlamalarının asla eksik olmayan parçasıdır, herkesin olamadığı için nefret ettiğidir ve tekdir. 

O nedenle Fenerbahçeli her gün sofrasına kulubü için bir tabak daha koymalı ve hiç ara vermeden her gün "Fener Ol" malıdır. 

Fenerbahçe'yi Ali Koç tek başına taşıyamaz, Koç Holding de taşıyamaz çünkü çok büyük ve düşmanı fazla. Bunu sadece Fenerbahçe'ye sahip çıkan milyonlarca taraftar başarabilir ve biz üstümüze düşeni yapıp elimizden geleni yapmazsak Fenerbahçe yok olur. 

Rize maçından sonra maaşa bağlanmış QTM'nin nasıl durumdan vazife çıkarıp sistemi aklamak için nasıl algı oluşturduğunu düşünün ve “Fener Ol”maktan başka çareniz olmadığını anlayın. 

Her birimiz her ay bir SMS atsak Fenerbahçe ile kimse başa çıkamaz ama buradaki kilit nokta aylık en az 5 milyon SMS'e ulaşmak. Bunu başarırsak ve 2 yıl devam ettirirsek  Fenerbahçe ile kimse başa çıkamaz...