TGC kültür sanat söyleşileri

TGC kültür sanat söyleşileri

7 Kasım 2019 Perşembe  |   Günlük

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Kültür Sanat Komisyonu’nun hazırladığı "Bir Tiyatrocu Bir Eser Söyleşisi" 8 Kasım 2019 Cuma günü saat 14.00’de TGC Basın Müzesi’nde yapılacak.  

Moderatörlüğünü TGC Kültür Sanat Komisyonu üyesi, Cumhuriyet Gazetesi muhabiri Öznur Oğraş Çolak’ın yapacağı söyleşinin konuğu Tiyatro Pera’nın kurucusu yazar, yönetmen, çevirmen ve oyuncu Nesrin Kazankaya olacak.  

Söyleşide Çolak Kazankaya ile “Tiyatro Pera’nın kuruluşunu, bugüne kadar sahnelenen oyunları, tiyatro dünyasına kazandırdığı yapıtları ve bugünün bağımsız tiyatrolarını” konuşacak. Söyleşi programına TGC üyeleri, gazeteci ve yazarlar davetli. 

Nesrin Kazankaya kimdir? 

Yönetmen, tiyatro oyuncusu, çevirmen, oyun yazarı, tiyatro eğitmeni. 15 yıl Ankara Devlet Tiyatrosu'nda, bir yıl Ankara Sanat Tiyatrosu’nda oynayan sanatçı, Ankara Devlet Konservatuvarı mezunu. 1998'den 2000'e kadar, İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun müdürlüğünü yürüttü. 2000 yılında Tiyatro Pera'yı kurdu. İstanbul Devlet Tiyatrosu, Pera Güzel Sanatlar Kurumu ve Tiyatro Pera’da çalışmayı sürdüren Kazankaya'nın, oyunculuk, yönetmenlik ve yazarlık dallarında ödülleri bulunuyor. 

(TGC)