'Tekaüt Futbolcular Derneği'

'Tekaüt Futbolcular Derneği'

21 Eylül 2018 Cuma  |   Mentor

Fenerbahçe aldığı parayı hak etmeyenlerin oynadığı futbol takımının adı.

"Tekaüt Futbolcular Derneği", enkaz, rezalet...

Eskiden böyle değildi Fenerbahçe, o formayı giymek için can atan futbolcular giydiği zamanda canını dişine takar, parayı en son düşünürlerdi.
Ama Fenerbahçe'nin üstünden kendinden başka değer görmeyen, parayı en yüce değer olarak anlayan ve anlatan, liyakat yerine biatı öne çıkaran bir 20 yıl geçti.

Yukarıda anlatılanların üstüne teknik yönetimin de bu klikçi, kendinden olmayan herkesi düşman gören, empati yapmayan, her eleştireni düşman sayan, sevgi ve paylaşmaktan bihaber felsefenin eline geçmesi Fenerbahçe'nin saha içi felsefesini de yok etti.

Sakaryalılar grubu adlı kutuplaşmanın mimarı olan anlayış, sevgi ve saygı yerine parayla alınan makinaları Fenerbahçe futbolcusu yaptı.

Şimdilerde onu tekrar Fenerbahçe hocası görmek isteyen "klikçi" arkadaşları televizyonlardan Fenerbahçeli futbolculara küfretmekle meşgul, düşünün Fenerbahçe'nin yediği darbenin ağırlığını ve ikiyüzlülüğü.
 
Artık Fenerbahçe'ye gelen her futbolcunun sadece bol sıfırlı sözleşmelerden kaynaklanan dövizleri cebine atmaktan başka amacı yoktu, o yüzden çok sağlam sözleşmeler yapıldı ve yanına biraz da "Benim teknik direktörümün sistemi ile şampiyon oldular" ve "Başkanım babadır"  koyunca yan gelip yattılar, paraları aldılar.

2010-2011 sezonundan beri kaçan şampiyonluğun bir numaralı sorumlusu, hatalı gol yemeyi adet haline getirmiş bir kaleci ama yukarıdaki sistem ona iki defa bol sıfırlı sözleşme sundu.

Sevgi, saygı ve paylaşmaktan bihaber bir teknik yönetim sadece para vererek aldığı oyunculardan asla bir takım oluşturmadı, giderek bu çöküş bir felsefe halini geldi. 
Muhtemelen yerli ve yabancı oyuncular o dönemde şöyle konuşuyordu:

"Oğlum aptal mısın, 3-5 maç oyna Fenerbahçe basar parayı alır sonra yıllarca yatarsın, sözleşmenin son yılı bir iki maç daha oynarsın, bir 5 yıl daha sözleşme yaparlar. Aptal mısın oğlum, Beşiktaş ve Galatasaray'a gidersen canını çıkarırlar, kolay para oğlum Fenerbahçe'deki!.."

Dün akşam tam da bu oyuncular sahadaydı Alper, Şener, İsmail, Topal 18 yaşında kavgaya koşan Elif'den de utanmadılar, dördü belki de sahadaki diğer 7 kişinin aldığı ücretin iki katı kadar ücret alıyorlardı ama utanmadan sahada yattılar.

Yaptıkları yasal olabilir ama benim gözümde sistemin boşluklarından yararlanıp Fenerbahçe'yi soymaktır. Sonra Fenerbahçeli neden futbolcu protesto ediyor?

Neden etmesin?

8 maç oynamış hala bu tabloyu okuyamış hocanın teknik becerilerini bilmem ama iyi bir gözlemci olmadığı belli ve Türkiye gibi fiili durumun kural olduğu ülkede yaşamı gözlemleyemeyen adamlar başarılı olamaz. Olmayacak yol yakınken bu yanlıştan dönmek lazım.

Ali Koç devrimci dedik ama revizyonist çıktı, eskiye ait herşeyden kurtulmadıkça bu düzen değişmez. Ozan, Şener, Alper, İsmail, Volkan, Topal, Atıf... Bunlardan kurtul başkanım, koy B takıma, koy günde 2 antrenman, dik başlarına noteri en azından yatarak kazandıkları o paralar fitil fitil burnundan gelsin bunların.

Hep söyledim tekrar söylüyorum, eskiden kalan elektirik düğmesi bile zarar , o kadar yok edildi, o kadar büyük zarar verildi Fenerbahçe'ye.

Olmaz, bu adamlarla eskinin düzeni ile olmaz...